Metus rūkyti: Kokie pokyčiai vyksta organizme?

Straipsnio turinys

Rūkymas yra įprotis, kuris tampa sunkiai pakeičiamu, tačiau tam tikrą laiką rūkantys žmonės gali pasiryžti mesti rūkyti. Pasitraukę nuo tabako produktų, žmonės gali tikėtis ne tik didesnės sveikatos, bet ir įvairių pokyčių organizme. Šiame straipsnyje pažvelgsime į tai, kas nutinka organizmui metus rūkyti.

Po 6 valandų

Jūsų širdies ritmas sulėtės, o kraujospūdis taps stabilesnis.

Po 1 dienos

Po vienos dienos jūsų kraujas bus beveik be nikotino, anglies monoksido kiekis kraujyje sumažės, o deguonis lengviau pasieks jūsų širdį ir raumenis.

Po 1 savaitės

Jūsų skonio ir uoslės pojūčiai pagerės, vėl pamėgsite skonius iš naujo!

Po 1-3 mėnesių

Mažiau kosėsite ir švokšite, pagerės imuninė funkcija ir rankų bei kojų kraujotaka, o plaučiai geriau pašalins gleives, dervas ir dulkes.

Po 6 mėnesių

Po 6 mėnesių rūkymo nutraukimo, plaučių funkcija gali pagerėti iki 30%. Tai reiškia, kad lengviau kvėpuoti, ir organizmas gali efektyviau panaudoti deguonį. Taip pat gali sumažėti rizika susirgti kvėpavimo takų infekcijomis. Tikėtina, kad jūsų streso lygis sumažėjo ir mažiau kosėsite skrepliais.

Po 1 metų

Daugeliui žmonių pastebimas odos pagerėjimas. Oda tampa šviesesnė ir sveikesnė, o raukšlės ir spuogai gali mažėti. Be to, kraujagyslių sistemos būklė gerėja, pagerėja širdies ir kraujagyslių sveikata. Jūsų plaučiai bus sveikesni ir kvėpavimas bus daug lengvesnis.

Po 2-5 metų

Jūsų širdies ligų rizika bus žymiai sumažėjusi (ir laikui bėgant toliau mažės).

Po 5-10 metų

Moterims rizika susirgti gimdos kaklelio vėžiu bus tokia pati, kaip ir nerūkiusių moterų.

Po 10-15 metų

Rizika susirgti plaučių vėžiu bus perpus mažesnė nei panašaus amžiaus žmonių, kurie ir toliau rūko.

Po 20 metų

Jūsų širdies priepuolio ir insulto rizika bus tokia lyg niekada nerūkiusio.


Vis dėlto, gyvenimas be rūkymo yra ilgalaikis kelias ir reikalauja pastangų ir valios jėgos. Svarbu išvengti grįžimo prie seno įpročio ir išlaikyti sveiką gyvenimo būdą. Pasitarę su gydytoju, galima gauti reikalingą paramą ir pagalbą, siekiant tęsti sveiką gyvenimo kelią be tabako. Tai ne tik pagerins fizines sveikatos būklės, bet ir pagerins viso gyvenimo kokybę.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai