Galingas žemės drebėjimas Japonijoje sukelė cunamio pavojų

Pirmadienio popietę, Japonijos vakariniame krante, įvyko galingas žemės drebėjimas, kurio epicentras buvo Noto pusiasalyje, prie Japonijos jūros. Drebėjimo stiprumas preliminariai buvo įvertintas 7,5 balo pagal Richterio skalę, pagal JAV Geologijos tyrimų duomenis.

Cunamio ir evakuacijos perspėjimai

evakuacijos perspejimas japonijoje

Japonijos meteorologijos agentūra pranešė, kad žemės drebėjimas buvo preliminariai įvertintas 7,6 balo, o taip pat buvo užfiksuoti keli mažesni drebėjimai, įskaitant ir pakartotinius. Japonijos pareigūnai iš pradžių paskelbė didelį cunamio pavojų Noto pusiasaliui ir aplinkinei Išikavos prefektūrai, vėliau sumažinant įspėjimą iki cunamio perspėjimo. Buvo pranešta, kad bangos gali pasiekti iki 3 metrų aukščio epicentre, sumažėjusios nuo pradinio 5 metrų perspėjimo.

Evakuacijos procesas

Valdžios institucijos skubiai nurodė gyventojams trauktis į aukštesnes vietas. Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kišida išplatino pranešimą, ragindamas šalia esančius gyventojus nedelsiant evakuotis. Žmonėms buvo primygtinai rekomenduojama vengti eiti prie pakrantės ir likti toli nuo vandens telkinių.

Vaizdo įrašas

Cunamio perspėjimai regionuose

Už didelio cunamio pavojaus zonos, cunamio patarimas buvo paskelbtas visai Japonijos jūros pusėje Honšiu pagrindinėje saloje ir vakarinėje Hokaido saloje. Tai pirmas kartas nuo 2011 metų, kai buvo paskelbtas didelis cunamio pavojus, po to, kai 9,0 balo žemės drebėjimas užklupo Tohoku regioną, sukeldamas katastrofiškas ir mirtinas cunamio bangas.

Pirmieji cunamio bangų smūgiai

cunamio gresmė

Pirmadienio vakarą pradėjo kilti pirmosios cunamio bangos, kai kurios iš jų pasiekė apie 1,2 metro aukštį Noto pusiasalyje ir aplinkiniuose Išikavos bei Niigatos prefektūruose. Cunamio bangos buvo užfiksuotos netoli Hokaido prefektūros.

Vyriausybės atsakas

Ministras pirmininkas Kišida trumpai pasirodė televizijos kamerų akivaizdoje, pranešdamas, kad vyriausybė renka informaciją ir įvertina situaciją. Jo administracija įsteigė nelaimių reagavimo biurą. Jis pažadėjo gauti tikslų situacijos įvertinimą ir teigė, kad svarbiausias prioritetas yra gyvybių gelbėjimas.

Poveikis Tokijui

žemės drebėjimas

Žemės drebėjimas buvo jaučiamas ir Tokijuje, kur jis sukėlė elektros laidų ir šviestuvų judėjimą. Japonijos meteorologijos agentūra pranešė, kad per 90 minučių buvo užregistruota apie 19 papildomų žemės drebėjimų virš 1 balo, įskaitant didžiausiąjį.

Žalos ataskaita

Televizijos transliacijose buvo rodomi sugriuvę betoniniai paminklai ir pastatų pažeidimai. Daug namų buvo pažeista ar sugriuvo, praneša NHK. Išikavos prefektūroje, Honšiu saloje, beveik 40 000 žmonių liko be elektros.

Gaisrai ir kitos nelaimės

žemės drebėjimo padariniai

Ugniagesiai kovojo su gaisru Vajimoje, mieste netoli židinio, šalies Gaisrų nelaimių valdymo agentūra sakė. Papildomi gaisrai Kanazavoje ir Džoecu miestuose, esančiuose žemyninėje dalyje šalia Noto pusiasalio, buvo užgesinti.

Įtaka transportui

Regiono greitųjų traukinių eismas buvo sustabdytas. Japonijos avialinijos ir Visos Nipono avialinijos atšaukė skrydžius į ir iš regiono. Regiono ligoninėse pranešama apie elektros nutrūkimus, galbūt apsunkinant sužeistųjų gydymą.

Atominės elektrinės saugumas

Nerimą keliančių pranešimų apie regiono atominės energetikos reaktorius nebuvo. Hokuriku elektrinės kompanija, valdanti atominę elektrinę Šikoje, Išikavos prefektūroje, pranešė spaudos pranešime, kad tikrina savo įrangos būklę.

Tarptautinės pasekmės

JAV Nacionalinis Cunamio Perspėjimo Centras teigė, kad bangos iki metrų aukščio gali pasiekti Šiaurės Korėją ir Rusiją.

„Nenuvertinkite pavojų, pasitraukite nuo pakrantės,“ – toliau skambėjo Japonijos valdžios institucijų žinia, kai temo naktis. „Viskas gali tapti katastrofiška akimirksniu,“ – teigė pareigūnai. „Pirmoji banga ne visada yra didžiausia.“

ŠALTINIS – abcnews

Sourceabcnews

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai