Kaip organizmas reaguoja į dažną limonado vartojimą?

Gazuoti gėrimai, tokie kaip limonadas, yra populiarūs visame pasaulyje. Daugelis žmonių juos mėgsta dėl jų skonio, bet tik nedaugelis supranta, kaip jie veikia mūsų organizmą. Šis straipsnis paaiškins, kaip limonadas tikrai veikia jūsų kūną.

Kalorijos ir cukrus

avietė cukruje

Dauguma gazuotų gėrimų yra pilni cukraus. Vidutinė 355 ml limonado skardinė gali turėti apie 39 gramus cukraus, kas yra beveik dvigubai daugiau nei rekomenduojama paros norma. Per didelis cukraus vartojimas gali sukelti svorio padidėjimą, diabetą ir širdies ligas.

Kofeinas

kavos pupelės

Dauguma limonadų turi kofeino, kuris gali sukelti nemigą ir padidinti širdies ritmą. Per daug kofeino gali sukelti priklausomybę ir kitus sveikatos sutrikimus.

Rūgštis

Gazuotuose gėrimuose yra rūgščių, kurios gali paveikti jūsų skrandį. Per didelis rūgščių vartojimas gali sukelti skrandžio opas ir gastroezofaginio refliukso ligą.

Kaulai

Kai kurie tyrimai rodo, kad gazuoti gėrimai gali būti susiję su mažesniu kaulų tankiu. Tai gali padidinti kaulų lūžių riziką.

Insulino atsparumas

diabetas

Per didelis cukraus vartojimas gali padidinti insulino atsparumą, kuris gali sukelti diabetą.

Nutukimas

nutukimas

Gazuoti gėrimai yra susiję su didesniu nutukimo rizika, ypač tarp vaikų. Jie dažnai turi daug kalorijų ir nėra sotinantys.

Dantų problemos

Limonadas gali sukelti dantų eroziją ir dantų ėduonį dėl aukšto cukraus kiekio ir rūgščių.

Priemonės nuo troškulio

Daugelis žmonių vartoja limonada kaip būdą numalšinti troškulį. Tačiau limonadas gali dar labiau išdžiovinti organizmą, nes ji turi diuretinių savybių.

Limonadas ir alkoholis

inkstai

Limonadas dažnai maišomas su alkoholiu, kas gali padidinti alkoholio poveikį organizmui ir sukelti per didelį kalorijų suvartojimą.


Vis dėlto ne viskas yra tik blogai. Kai kurie žmonės gali mėgautis limonadu kartais, tačiau svarbu vartoti jį saikingai. Geriausias būdas išvengti šių neigiamų poveikių yra gerti daugiau vandens ir mažinti gazuotų gėrimų suvartojimą. Tai padės išlaikyti jūsų organizmo sveikatą ir gerą savijautą ilguoju laikotarpiu.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai