Kaip staigūs orų pokyčiai veikia mūsų sveikatą

Staigūs orų pokyčiai – nuo temperatūros kritimų ir šuolių iki smarkių liūčių ar sausrų – ne tik kelia grėsmę aplinkai, bet ir daro reikšmingą poveikį žmogaus sveikatai. Tokių pokyčių metu organizmas patiria įvairius iššūkius, galinčius sukelti arba paaštrinti esamas sveikatos problemas. Aptarkime, kokius sveikatos sutrikimus gali lemti staigūs orų pokyčiai ir kaip galime apsisaugoti.

Staigūs orų pokyčiai ir įtaka žmogaus organizmui

Kardiovaskulinės sistemos sutrikimai

Širdies ir kraujagyslių sistemos ligoniai yra itin jautrūs net mažiausiems orų pokyčiams. Staigus temperatūros kritimas gali sukelti kraujospūdžio šuolius, padidinti širdies priepuolio ir insulto riziką. Kad išvengtumėte nepageidaujamo poveikio, svarbu vartoti gydytojo paskirtus vaistus, taip pat stebėti kraujospūdį ir, esant reikalui, koreguoti gyvenimo būdą.

Galimi simptomai:

Kvėpavimo takų ligos

Staigūs orų pokyčiai gali sukelti kvėpavimo takų ligų, tokį kaip astma ar lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL), paūmėjimą. Šaltas oras yra vienas iš dažniausių astmos priepuolių sukėlėjų. Norint išvengti komplikacijų, svarbu laikytis gydymo plano, reguliariai vartoti vaistus ir vengti žinomų astmos sukėlėjų.

Galimi simptomai:

Psichologinis poveikis

Orų pokyčiai taip pat gali turėti įtakos mūsų emocinei būsenai ir psichologinei sveikatai. Dažnai pastebima, kad ilgesni laikotarpiai be saulės šviesos ar staigūs temperatūros kritimai gali sukelti depresiją, nerimą ar net sezoninį afektinį sutrikimą (SAD). Svarbu rasti būdų, kaip šiuos simptomus suvaldyti: tai gali būti fizinis aktyvumas, meditacija ar profesionalios psichologinės pagalbos ieškojimas.

Galimi simptomai:

 • Depresija
 • Nerimas
 • Sumažėjęs energijos lygis
 • Miego sutrikimai
 • Sunkumai sutelkti dėmesį

Imuniteto sumažėjimas

Staigūs orų pokyčiai gali sumažinti organizmo atsparumą infekcijoms, nes organizmas turi prisitaikyti prie naujų sąlygų, o tai gali laikinai silpninti imuninę sistemą. Šiuo laikotarpiu padidėja peršalimo ir gripo atvejų skaičius. Norint stiprinti imuninę sistemą, rekomenduojama subalansuota mityba, pakankamas miegas, vengimas streso ir reguliarus fizinis aktyvumas.

Galimi simptomai:

 • Dažnesni peršalimai ir infekcijos
 • Ilgesnis ligų gijimo laikas
 • Nuovargis
 • Karščiavimas
 • Limfmazgių patinimas

Odos problemos

Staigus orų pasikeitimas, ypač šalto ir šilto oro kaita, gali turėti poveikį odai – ji gali tapti sausesnė, atsirasti odos paraudimas ar net egzema. Svarbu odą drėkinti, naudojant tinkamas odos priežiūros priemones, ir vengti tiesioginio vėjo ar šalčio poveikio.

Galimi simptomai:

Kaip apsisaugoti

orų pokyčiai
orų pokyčiai
 • Stebėkite orų prognozes: Pasiruoškite orų pokyčiams iš anksto.
 • Pritaikykite drabužius: Nešiokite sluoksniuotus drabužius, kad galėtumėte lengvai prisitaikyti prie temperatūros pokyčių.
 • Palaikykite sveiką gyvenimo būdą: Subalansuota mityba, reguliarus fizinis aktyvumas ir pakankamas miegas padės stiprinti imuninę sistemą.
 • Vėdinkite patalpas: Tai padės sumažinti virusų ir bakterijų koncentraciją ore.
 • Ieškokite profesionalios pagalbos: Jei jaučiate, kad orų pokyčiai neigiamai veikia jūsų psichologinę ar fizinę būseną, nesidrovėkite kreiptis į gydytoją ar specialistą.

Staigūs orų pokyčiai yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, todėl svarbu mokėti prisitaikyti ir rasti būdų, kaip sumažinti jų poveikį mūsų sveikatai.


Išvada

Staigūs orų pokyčiai mūsų aplinkoje yra neišvengiami ir gali turėti didelį poveikį mūsų sveikatai, sukeliant ar paūmėjant įvairias sveikatos problemas. Nuo kardiovaskulinės sistemos sutrikimų iki psichologinių poveikių, nuo imuniteto sumažėjimo iki odos problemų – organizmas reaguoja į staigius aplinkos pasikeitimus įvairiais būdais. Svarbu žinoti ir atpažinti šiuos simptomus, kad galėtume tinkamai pasirūpinti savo sveikata ir gera savijauta orų kaitos metu.

Norėdami apsisaugoti nuo neigiamo staigių orų pokyčių poveikio, svarbu laikytis sveikos gyvensenos principų, stebėti orų prognozes ir reaguoti į jas, taip pat ieškoti profesionalios pagalbos, kai reikia. Prisitaikymas prie kintančių aplinkos sąlygų ir atsakingas savo sveikatos priežiūros požiūris gali padėti sumažinti staigių orų pokyčių keliamą riziką ir užtikrinti, kad galėtume mėgautis kuo sveikesniu gyvenimu.

Šaltinis – spectrumnews1

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai