Kas nužudė vaikų grožio karalienę JonBenét Ramsey savo namuose Kolorado valstijoje prieš 27 metus?

Pasakojama apie JonBenét Ramsey, kuri buvo rasta nužudyta savo šeimos namuose Kolorade prieš 27 metus. Tai išlieka viena iš garsiausių neišspręstų nusikaltimų istorijoje.

Pagrindiniai Faktai

  • JonBenét buvo 6 metų, kai ji buvo rasta mirusi, seksualiai išnaudota, sumušta ir uždusinta.
  • Niekas nebuvo apkaltintas jos mirtimi, nors buvo daug teorijų, įskaitant tėvus ir mįslingą įsibrovėją.

JonBenét buvo 6 metai, kai ji buvo rasta negyva, seksualiai išprievartauta, sumušta ir pasmaugta kitą dieną po 1996 m. Kalėdų. Niekam niekada nebuvo pareikšti kaltinimai dėl jaunos konkurse princesės mirties, nors buvo daug teorijų, pvz. kas galėtų būti atsakingas – nuo jos tėvų iki paslaptingo įsibrovėlio.

Galimi Įtariamieji ir Teorijos

  • Šeimos nariai? Aptariama JonBenét šeimos situacija naktį, kai ji buvo nužudyta.
  • Įsibrovėlis? Išsamiai analizuojamos įvairios teorijos apie galimą įsibrovėją.

Naktį, kai buvo nužudyta JonBenét, vieninteliai žmonės, patvirtinę, kad buvo jų turtingame Boulder, Kolobrijo mieste, namuose buvo jos tėvai Johnas ir Patricia „Patsy“ Ramsey ir jos vyresnysis brolis Burke’as, kuriam tuo metu buvo 9 metai.

Gruodžio 26 d. rytą Patsy rado išpirkos raštelį, parašytą ant lapelio su šeimai priklausiusiu Sharpie, reikalaujantį 118 000 USD mainais už JonBenét grąžinimą. Reikalaujama suma buvo tiksli suma, kurią Johnas gavo kaip premiją. Vėliau Jonas rado JonBenét negyvą rūsyje.

Remiantis ankstesniais PEOPLE pranešimais, po dukters nužudymo Johnas ir Patsy pasamdė baudžiamuosius advokatus ir atsisakė oficialių pokalbių su policija.

DNA Tyrimai ir Teisiniai Aspektai

POLARIS PHOTO - Queen JonBenét
  • 2008 metais šeima buvo išteisinta remiantis DNA tyrimais, bet šis sprendimas sukėlė diskusijas.

2008 m., praėjus dvejiems metams po to, kai Patsy Ramsey mirė nuo kiaušidžių vėžio, tuometinis apygardos prokuroras parašė Johnui, kad jis, Patsy ir Burke’as buvo pripažinti DNR. Tačiau paskesnis apygardos prokuroras Stanas Garnettas vėliau ŽMONĖMS pasakė: „Nemanau, kad atleidimas būtų pagrįstas dėl įrodymų būklės ir bylos sudėtingumo“.

Nors Boulderio policija Burke’o niekada nelaikė įtariamuoju, 2016 m. CBS dokumentinis filmas iškėlė teoriją, kad tuomet 9-metis smogė seseriai į galvą žibintuvėliu. Burke’o advokatas tuo metu sakė ketinęs pateikti ieškinį CBS, pavadinęs serialą „siaubinga televizijos ataka“.

Galimo įsibrovėlio teorija

Atrodė, kad išpirkos raštelis patvirtino teoriją, kad už JonBenét nužudymą atsakingas įsibrovėlis. Bėgant metams buvo svarstomi keli vardai.

Vienas iš galimų įsibrovėlių buvo Michaelas Helgothas, kuriam priklausė pora batų, kurie, atrodo, atitiko įvykio vietoje rastą atspaudą. Iš pradžių Helgothą apžiūrėjo policija, tačiau 1997 m. jis nusižudė, o tyrėjai pradėjo ieškoti kitur.

Johno ir Patsy pasamdytas privatus tyrėjas Ollie Gray’us manė, kad Helgotho šeima galėjo turėti įrašytą prisipažinimą padarius nusikaltimą.

2006 m., potencialus įtariamasis sukėlė šoko bangas, prisipažindamas dėl žmogžudystės, nors vėliau tyrėjai pripažino, kad tai klaidinga.

„Buvau su JonBenét, kai ji mirė“, – tuomet sakė Alexis Reich (tuo metu žinomas kaip Johnas Markas Karras). „Jos mirtis buvo nelaimingas atsitikimas“. Tačiau teiginys buvo paneigtas, kai buvusi Reicho žmona pasakė, kad jie buvo Alabamoje per 1996 m. Kalėdas. Be to, jokia DNR nesusiejo Reicho su nusikaltimu.

Kitas galimas įsibrovėlis dirbo Kalėdų Seneliu ir prieš kelias dienas lankėsi Ramzio namuose. Vyro dukra buvo pagrobta prieš kelis dešimtmečius. Tačiau jis niekada nebuvo oficialiai laikomas įtariamuoju.

Naujausi Tyrimai ir Viltis

  • Naujausi pokyčiai byloje, įskaitant pažangą DNA technologijoje.
  • JonBenét tėvo John’o komentaras apie viltį atskleisti tiesą.

Neaišku, ar JonBenét žmogžudystė kada nors bus išaiškinta.

Praėjusiais metais Johnas, kuriam dabar 80 metų, leidiniui PEOPLE sakė, kad tikisi, kad DNR technologijos pažanga padės išspręsti vieną iš labiausiai žinomų šalies neįmintų paslapčių.

„Aš tiesiog noriu, kad jis būtų identifikuotas“, – apie nenustatytą nusikaltėlį anksčiau sakė Jonas. “…Noriu sužinoti kodėl. Kodėl jis tai padarė?”


Išvados

JonBenét Ramsey mirties byla, nepaisant išsamų tyrimų ir įvairių teorijų, vis dar išlieka neišspręsta mįslė. Įtariamieji ir įvairios teorijos nuolat kelia diskusijas, tačiau nė vienas asmuo niekada nebuvo oficialiai apkaltintas. DNA tyrimai ir teisiniai procesai neišaiškino tiesos. Nors yra vilties, kad pažanga DNA technologijoje gali padėti išspręsti šį atvejį, JonBenét Ramsey žmogžudystės mįslė vis dar lieka viena iš labiausiai paslaptingų ir aptariamų bylų JAV kriminalinėje istorijoje.

Sourcepeople

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai