Kečiupas: Gerai pagalvokite prieš vartodami!

Kečapas yra vienas iš labiausiai naudojamų pagardų, plačiai naudojamas gaminant įvairius patiekalus. Jis greitai suteikia skonio mėsai, bulvytėms, kiaušiniams, daržovėms ir daugeliui kitų patiekalų. Tai pat galima naudoti įdomiais būdais, pavyzdžiui, kepti daržoves arba garnyrui iš ryžių. Kečiupas yra tokio populiarumo, kad daugelis restoranų noriai dalijasi mažais kečapo pakeliais.

Jame yra daug cukraus

Kečiupo skoniui pridėtas ne tik natūraliai esantis cukrus iš pomidorų, bet ir didelis keikis pridėtinio cukraus. Tai gali turėti neigiamą poveikį sveikatai, padidinant svorio, insulinio atsparumo ir chroniškų ligų riziką. Amerikiečiai suvartoja didelius cukraus kiekius per dieną, o kečiupo naudojimas gali tik didinti šį kiekį.

Jame gali būti daug fruktozės kukurūzų sirupo

pomidorų padažas

Daugelis komercinių kečiupų rūšių gali būti praturtinti fruktozės kukurūzų sirupu, kuris yra susijęs su nutukimu ir insulino atsparumu. Tai taip pat gali prisidėti prie neigiamų sveikatos pasekmių, kai vartojamas dideliais kiekiais. Fruktozės kukurūzų sirupas gali paveikti kepenis ir skatinti trigliceridų bei cholesterolio gamybą.

Jame gali būti daug natrio

Kečiupo stiprus skonis susijęs su apie 190 miligramų natrio kiekio viename arbatiniame šaukštelyje. Tai gali padidinti hipertenzijos riziką ir prisidėti prie širdies ligų bei insulto vystymosi. Be to, kečiupui trūksta kitų elektrolitų, tokių kaip kalcis, magnis ir kalio, kurie yra svarbūs sveikatai.

Kečiupas nėra labai maistingas

Nors pomidorai yra maistingi, kečiupo gamybos procesas gali sunaikinti daugelį naudingų mikroelementų ir vitaminų. Todėl kečiupo maistinė vertė yra žymiai mažesnė nei šviežių pomidorų. Naudojant kečiupą su mažai maistingais patiekalais, gautas naudingųjų medžiagų kiekis gali būti minimalus.

Labai lengva per daug valgyti kečiupo

kečiupas su bulvytėmis

Kečiupo skonis, derinantis sūrumą ir saldumą, gali paskatinti valgyti didesnes jo kiekio porcijas nei reikia, dėl to padidėja cukraus ir natrio vartojimas. Per didelis šių medžiagų suvartojimas gali turėti neigiamą poveikį sveikatai, įskaitant nutukimą ir širdies ligas.

Gali sukelti alerginę reakciją

Nors tai yra labai reta, kečiupo sudėtyje esančios medžiagos gali sukelti alerginę reakciją, ypač jei žmogus turi alergiją pomidorams arba nepakenčia kalio sorbato, kuris veikia kaip konservantas.

Susijęs su nesveikais patiekalais

Kečiupas dažniausiai naudojamas prie nesveikų patiekalų, tokių kaip mėsos kepsniai, bulvytės ir svogūnų žiedai, tai gali padidinti kalorijų, riebalų, cukraus ir natrio vartojimą. Tačiau jis gali būti naudojamas ir su sveikesniais patiekalais, kaip alternatyva.

Nėra tinkamas keto dietai

Keto dieta riboja angliavandenių vartojimą, o kečiupe esantis cukrus ir fruktozės kukurūzų sirupas gali perteklinai padidinti angliavandenių kiekį mityboje. Žmonės, kurie laikosi keto dietos, turėtų būti atsargūs su kečiupo vartojimu ir galėtų apsvarstyti alternatyvas.

Gali būti sunku pasirinkti tinkamą kečapo variantą

Rinkoje yra daug skirtingų kečiupo rūšių, kurios turi įvairias sudėtis ir skonius. Svarbu rinktis kečiupą, kuris atitinka jūsų sveikatos poreikius, atsižvelgiant į maisto ingredientų sąrašus ir maistinės vertės informaciją. Alternatyva gali būti gaminti kečiupą namuose, taip galima kontroliuoti jo sudedamųjų dalių kiekį.


Išvada

Kečiupas gali būti skanus prieskonis, kurį mes dažnai naudojame, tačiau svarbu suprasti, kad jis yra labai nesveikas. Jo sudėtyje esantys cukrus, fruktozės kukurūzų sirupas ir natrio kiekis gali turėti neigiamų poveikių mūsų sveikatai, ypač jei jo vartojame pernelyg dažnai ir dideliais kiekiais.

Norint išlikti sveikiems, svarbu būti sąmoningais dėl kečiupo vartojimo ir rinktis alternatyvas, kurios yra mažiau praturtintos cukrumi ir natriu. Taip pat galima apsvarstyti galimybę gaminti kečiupą namuose, kad galėtumėte kontroliuoti jo sudedamųjų dalių kiekį.

Kaip visada, sveikos mitybos principas yra saikas. Nors kečiupas gali pridėti skonio jūsų patiekalams, svarbu žinoti jo trūkumus ir rinktis sveikesnes alternatyvas, ypač jei stengiatės išlaikyti sveiką gyvenimo būdą arba laikotės specialios dietos.

ŠAlTINIS – healthdigest

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai