Kodėl vėluoja mėnesinės? 8 priežastys nesusijusios su nėštumu

Nerimaujate, kad jūsų mėnesinės vėluoja, bet esate tikri, kad ne dėl nėštumo? Daugelis moterų susiduria su šiuo klausimu, ir priežastys gali būti įvairios – nuo streso iki rimtų sveikatos sutrikimų. Šiame straipsnyje aptarsime aštuonias dažniausias priežastis, dėl kurių gali vėluoti mėnesinės.

Stresas: Priešas Nr. 1

Lėtinis stresas yra vienas iš pagrindinių mėnesinių ciklo sutrikimų kaltininkų. Jis gali pakeisti hormonų pusiausvyrą, trikdyti įprastą kasdienę rutiną ir net paveikti smegenų dalis, atsakingas už mėnesinių reguliavimą. Raskite būdų mažinti stresą, pvz., atsipalaidavimo pratimus ar meditaciją.

Per maažas kūno svoris: svarbus veiksnys

Valgymo sutrikimai, tokie kaip nervinė anoreksija ar bulimija, gali sukelti mėnesinių ciklo sutrikimus. Nepakankamas kūno riebalų kiekis gali sustabdyti ovuliaciją, o tai lemia nereguliarias arba visiškai dingusias mėnesines.

Nutukimas: Kita medalio pusė

Gyvenimas su dideliu kūno svoriu taip pat gali sukelti hormoninius nelygumus ir menstruacijų sutrikimus. Sveikas gyvenimo būdas ir svorio mažinimas gali padėti atkurti reguliarų menstruacinį ciklą.

Policistinių kiaušidžių sindromas (PCOS)

PCOS yra būklė, dėl kurios padidėja vyriškų hormonų gamyba ir gali atsirasti cistos ant kiaušidžių. Tai viena iš dažniausių priežasčių kodėl vėluoja mėnesinės.

Gimimo kontrolės poveikis

Kontraceptikų vartojimo pradžia ar nutraukimas gali sukelti laikinus mėnesinių ciklo pokyčius. Tai normalu ir dažnai laikina situacija.

Lėtinės ligų įtaka

Lėtinės ligos, pavyzdžiui, diabetas ar celiakija, taip pat gali turėti įtakos menstruaciniam ciklui. Svarbu valdyti šias būkles ir vadovautis gydytojo rekomendacijoms.

Skydliaukės problemos

Nepakankama ar pernelyg aktyvi skydliaukės veikla taip pat gali turėti įtakos mėnesinių ciklui. Skydliaukės sutrikimų gydymas dažnai padeda atkurti reguliarų menstruacinį ciklą.

Kada kreiptis pas gydytoją?

Jei mėnesinės nereguliarios arba jų nėra, ir žinote, kad nesilaukiate, svarbu nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju. Ankstyva diagnozė ir gydymas gali padėti išvengti galimų sveikatos problemų.


Mėnesinių ciklas yra sudėtingas ir gali būti įvairių paveiktas veiksnių . Svarbu žinoti, kad esate ne viena, ir yra daug galimybių jūsų situacijai pagerinti. Prieš priimdami bet kokius sprendimus, pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu.

ŠALTINIS – healthline

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai