Kūno pokyčiai žiemą: Ką turite žinoti?

Žiema ne tik keičia aplinką, bet ir daro įtaką mūsų kūnui bei psichologinei būklei. Šiame straipsnyje, remiantis NYU Langone Health vidinės medicinos klinikos instruktoriaus Dr. Alberto Ahno teiginiu, nagrinėjami žiemos metu įvykstantys kūno pokyčiai ir pateikiamos rekomendacijos, kaip juos suvaldyti.

Kūnas degina daugiau kalorijų

Tyrimai rodo, kad žiemą mūsų kūnas degina daugiau kalorijų, siekdamas išlikti šiltas. Tačiau šis reiškinys nėra pakankamai reikšmingas, kad galėtų lemti didelį svorio netekimą.

Susitraukiantys pirštai

Šaltas oras sukelia kraujagyslių susitraukimą, siekiant išlaikyti pagrindinę kūno šilumą, o tai gali sukelti pirštų dydžio mažėjimą ir papildomą skausmą galūnėse. Kai kurie žmonės žiemą labiau patiria Reino sindromą – būklę, kurios metu tam tikros kūno dalys, pavyzdžiui, rankos, kojos ar ausys, tampa šaltos ir nejautrios.

Įtaka regėjimui

Ilgalaikis poveikis šaltam orui gali pakenkti žmogaus regėjimui. Saulės spinduliai, atsispindintys nuo sniego, gali sužeisti arba nudeginti ragena. Ekspertai pataria nešioti tinkamus akiniai nuo saulės, eidami po snieguotu dangumi.

Rožiniai šalčio skruostai

žiema

Žiemą, kai jūsų akys ir skruostai tampa šaltesni, kūnas nukreipia kraują nuo šių sričių į svarbesnius organus, pavyzdžiui, širdį ar plaučius. Kai sušiltate, kraujas grįžta į savo vietas ir sukelia veido paraudimą.

Didėjanti širdies atakos rizika

Žiemos metu širdies atakos rizika didėja, nes kūnas reikalauja, kad širdis siųstų daugiau kraujo, siekiant išlaikyti kūno šilumą.

Žiemos depresija

Mažiau saulės šviesos ir vitamino D žiemą gali sukelti nuotaikos svyravimus, nuo lengvų iki sunkių, įskaitant depresiją ir sezoninio veiksmingumo sutrikimą. Norint kovoti su šiais iššūkiais, svarbu daug judėti ir kiek įmanoma daugiau laiko praleisti saulėje, taip pat gali padėti vitamino D papildai.

Šalčio pavojai: Šalnos ir hipotermija

Ekstremali šalčio jėga gali sukelti odos pažeidimus ir mirtinus šalčius vos per penkias minutes. Vyresniems žmonėms ilgalaikis šalto oro poveikis gali sukelti hipotermiją, kai kūno temperatūra krenta, širdis, inkstai ir kepenys gali būti rimtame pavojyje.


Išvada

Žiemos metu įvykstantys kūno pokyčiai reikalauja atidumo ir tinkamo reagavimo. Nors kai kurie iš šių pokyčių yra neišvengiami, tinkama apranga, mityba ir sveikatos priežiūra gali padėti juos suvaldyti ir išlaikyti gerą savijautą šaltuoju metų laiku.

ŠALTINIS

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai