Ar raudonas vynas padeda mesti svorį? Atsako mokslininkai

Raudonas vynas ilgai buvo žinomas dėl savo malonaus skonio ir teigiamo poveikio sveikatai. Tačiau ar šis gėrimas gali prisidėti prie svorio metimo? Naujausi tyrimai ir ekspertų nuomonės atskleidžia, kad raudonas vynas, vartojamas saikingai, gali turėti teigiamą poveikį svorio kontrolėje.

Raudono vyno sudėtis ir sveikata

raudonas vynas

Resveratrolis – raktas į poveikį

Raudonasis vynas yra turtingas resveratrolio šaltinis, kuris yra galingas antioksidantas, randamas vynuogių odelėje. Šis junginys gali mobilizuoti kūno riebalus ir sumažinti trigliceridų kaupimąsi kraujagyslėse. Taip pat yra įrodymų, kad resveratrolis gali paversti baltąjį riebalų audinį į lengviau deginamą „beige“ riebalų audinį.

Svorio metimas: tyrimai ir išvados

Harvardo universitete 2011 m. atlikta studija parodė, kad sveikos moterys, reguliariai geriančios raudoną vyną, per 13 metų laikotarpį turėjo 70% mažesnę tikimybę priaugti svorio, palyginti su tomis, kurios nevartojo vyno. Ši studija apėmė beveik 20 000 moterų.

Alkoholio vartojimas ir svorio metimas

vyno gėrimas

Hormonų poveikis

Vidutinis raudono vyno vartojimas gali padidinti kai kurių hormonų, tokių kaip laisvasis testosteronas ir adiponektinas, lygius organizme. Šie hormonai susiję su raumenų augimu ir riebalų deginimu, taip pat sumažina estrogeno, kuris skatina riebalų kaupimąsi, lygį.

Ribos ir rizikos

Nepaisant teigiamų raudono vyno aspektų, svarbu laikytis vidutinio vartojimo. Per didelis alkoholio kiekis gali sukelti neigiamus poveikius, įskaitant hormonų disbalansą ir padidėjusį kalorijų kaupimąsi dėl padidėjusio kūno streso.

Papildomi veiksniai

Mityba ir svorio metimas

Svarbu paminėti, kad svorio metimas yra sudėtingas procesas, kuriame svarbų vaidmenį atlieka subalansuota mityba. Vartojant pakankamai vaisių ir daržovių, kūnas gauna reikalingus antioksidantus, todėl raudono vyno nauda gali būti ribota.

Alkoholis ir miegas

Nors alkoholis gali padėti greičiau užmigti, jis taip pat gali trukdyti naktiniam poilsiui, o tai yra svarbus veiksnys svorio metimo procese.


Išvada

Nors raudonas vynas turi tam tikrų sveikatai naudingų savybių ir gali turėti teigiamą poveikį svorio metimui, svarbu atsiminti, kad jis nėra stebuklinga priemonė. Svorio metimas yra kompleksinis procesas, kuriame svarbiausia vaidina subalansuota mityba, tinkamas poilsis ir reguliarus fizinis aktyvumas. Taigi, mėgautis raudonu vynu galima, bet tai turėtų būti dalis bendros sveikos gyvensenos, o ne pagrindinė svorio metimo strategija.

Šis straipsnis buvo parengtas remiantis įvairiais moksliniais tyrimais ir ekspertų nuomonėmis, siekiant suteikti kuo išsamesnę ir objektyvesnę informaciją apie raudono vyno poveikį svorio metimui.

ŠALTINIS

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai