Liaudiški vaistai nuo ausų cypimo: gydymas namuose

Liaudiški vaistai nuo ausų cypimo gali būti veiksminga priemonė tiems, kurių kasdieninę veiklą trukdo erzinantis ausų cypimo pojūtis. Šios būklės priežastys gali būti įvairios, pradedant nuo vandens patekimo į ausį ir baigiant rimtesnėmis sveikatos problemomis. Yra keletas liaudiškų metodų, kurie gali padėti sušvelninti šią būklę ar netgi pašalinti jos simptomus.

Svarbu pažymėti, kad liaudiški vaistai nuo ausų cypimo yra tik papildomi metodai, o esant rimtesniems simptomams ar jų pasikartojimui, būtina kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą. Šiame straipsnyje aptarsime keletą natūralių ir lengvai prieinamų sprendimų.

Liaudiški vaistai nuo ausų cypimo

Šie metodai remiasi natūralia medicina ir gali padėti atkurti ausų sveikatą bei ramybę. Prieš juos išbandant, svarbu atminti, kad esant stipriems ar nuolatiniams simptomams, reikėtų kreiptis į gydytoją. Toliau pateiktos priemonės yra lengvai prieinamos ir dažnai naudojamos siekiant mažinti ar pašalinti cypimo simptomus.

1. Alavijo lašai

alavijas - vaistai nuo ausų cypimo
alavijas – vaistai nuo ausų cypimo

Alavijas žinomas dėl savo priešuždegiminių ir gydomųjų savybių. Keli lašai šviežiai išspaustų alavijo sulčių, švelniai įlašinti į ausį, gali padėti sumažinti uždegimą, palengvinti diskomfortą ir veikia kaip liaudiški vaistai nuo ausų cypimo.

Vartojimas: Rekomenduojama naudoti tik šviežiai išspaustas alavijo sultis. Kelis lašus sulčių, naudojant švarią pipetę, švelniai įlašinkite į skaudančią ausį. Palaukite maždaug 5-10 minučių, kad sultys pasiektų uždegimo vietą, o tada pasvirę galvą leiskite skysčiui nutekėti.

2. Česnakų aliejaus lašai

Česnakas, kaip puikus natūralus antibiotikas ir priešuždegiminis agentas, taip pat patenka į “liaudiški vaistai nuo ausų cypimo” sąrašą. Galite pasigaminti česnakų aliejaus, sumaišydami smulkintą česnaką su šiltu alyvuogių aliejumi. Leiskite mišiniui pastovėti kelias valandas, po to perkoškite. Šiltas aliejus, įlašintas į ausį, gali padėti malšinti ausų skausmą ir cypimą.

Vartojimas: Paruoškite česnakų aliejų ir leiskite jam pastovėti, kad atsiskleistų jo savybės. Po to, sušildytą, bet ne karštą, aliejų įlašinkite į ausį – pakanka 2-3 lašų. Išlaikykite aliejų ausyje keletą minučių, laikydami galvą pasvirusią, kad aliejus galėtų veikti, vėliau leiskite jam nutekėti.

3. Ramunėlių arbatos kompresai

Ramunėlės yra žinomos dėl savo raminamųjų ir priešuždegiminių savybių. Ramunėlių arbatos maišelį užpilkite karštu vandeniu, leiskite jam atvėsti iki šilto, ir tada uždėkite kaip kompresą ant uždegimo paveiktos, ar cypimo kamuojamos ausies. Tai gali padėti sumažinti skausmą, cypimą ir uždegimą.

Vartojimas: Paruoškite ramunėlių arbatą ir leiskite jai atvėsti kol taps šilta. Tada panardinę švarų audinį arba vatą į šiltą arbatą, uždėkite ant ausies kaip kompresą. Laikykite 10-15 minučių. Šis kompresas turėtų padėti mažinti uždegimą ir skausmą.

4. Šiltas alyvuogių aliejaus kompresas

Šiltas alyvuogių aliejus yra dar vieni liaudiški vaistai nuo ausų cypimo,kurie gali padėti sušvelninti ausų cypimą, ypač jei jis susijęs su ausų vašku. Švelniai pašildykite aliejų (būkite atsargūs, kad jis nebūtų karštas) ir įlašinkite keletą lašų į ausį. Palikite kelias minutes, o tada pasvirę galvą, leiskite aliejui nutekėti.

Vartojimas: Pašildykite alyvuogių aliejų iki šilto, bet ne karšto. Naudodami pipetę, įlašinkite 2-3 lašus šilto aliejaus į kiekvieną ausį. Palaukite 5-10 minučių, kol aliejus veiks, tada paversjute galvą ir leiskite jam nutekėti. Šis metodas gali būti naudingas, jei cypimas susijęs su ausų siera.

5. Vandens ir obuolių sidro acto mišinys

Obuolių sidro actas yra žinomas dėl savo antimikrobinių savybių. Sumaišykite lygiomis dalimis šiltą vandenį ir obuolių sidro actą. Naudodami švarią pipetę, įlašinkite kelis lašus mišinio į ausį. Tai gali padėti kovoti su infekcijomis ir puikiai veikia kaip liaudiški vaistai nuo ausų cypimo.

Vartojimas: Sumaišykite šiltą vandenį su obuolių sidro actu lygiomis dalimis. Naudodami švarią pipetę, įlašinkite 2-3 lašus mišinio į ausį. Palikite mišinį veikti kelias minutes, tada paverskite galvą ir leiskite skysčiui nutekėti.

6. Medetkų užpilas

Medetkos garsėja savo priešuždegiminėmis ir antiseptinėmis savybėmis. Jų užpilas yra naudojamas kaip liaudiški vaistai nuo ausų cypimo ir infekcijų. Medetkų užpilas gali padėti sumažinti ausies viduje esantį uždegimą.

Vartojimas: Užpilkite verdančiu vandeniu medetkų žiedus ir leiskite užpilui atvėsti. Tada švelniai įlašinkite 2-3 lašus atvėsinto užpilo į ausį. Išlaikykite skysčių ausyje keletą minučių, kad poveikis būtų maksimalus, o paskui, pavertę galvą, leiskite skysčiui nutekėti.

7. Žuvų taukai

Omega-3 riebalų rūgštys, gausiai randamos žuvų taukuose, gali padėti mažinti organizmo uždegiminę reakciją. Reguliarus žuvų taukų vartojimas veikia kaipliaudiški vaistai nuo ausų cypimo ir gali sumažinti uždegimą ausyse ir, atitinkamai, cypimo pojūtį. Žuvų taukai taip pat gali būti naudingi bendrai sveikatai ir kraujotakai.

Vartojimas: Žuvų taukai dažniausiai vartojami kapsulių pavidalu. Rekomenduojama dozė yra 1-2 kapsulės per dieną, priklausomai nuo gamintojo nurodymų. Reguliarus vartojimas gali padėti sumažinti uždegimą ir pagerinti ausų sveikatą.

8. Mėtų arbatos garai

Mėtų lapuose esantys natūralūs komponentai gali padėti atpalaiduoti ausies kanalo raumenis ir mažinti uždegimą. Užvirinkite stiprią mėtų arbatą, leiskite jai truputį atvėsti, po to įkvėpkite jos garus, dengdami galvą rankšluosčiu virš puodelio. Šis metodas gali padėti atverti užsikimšusias ausis ir sumažinti cypimo pojūtį.

Vartojimas: Paruoškite stiprią mėtų arbatą. Kai arbata šiek tiek atvės, palinkite virš puodelio ir denkite galvą rankšluosčiu, kad įkvėptumėte garus. Procedūrą atlikite 5-10 minučių. Šis metodas gali padėti atpalaiduoti užsikimšusias ausis.

9. Ciberžolės ir bazilikų mišinys

Ciberžolė ir bazilikas žinomi dėl savo priešuždegiminių ir antiseptinių savybių. Šviežių baziliko lapų ir ciberžolės mišinys, sutrintas į masę ir uždedamas kaip kompresas ant ausies, gali padėti malšinti skausmą ir pasitarnauja kaip liaudiški vaistai nuo ausų cypimo.

Vartojimas: Sutrinkite lygias dalis šviežios ciberžolės ir baziliko į smulkų mišinį. Uždėkite gautą masę ant švaraus audinio ar marlės ir pritaikykite kaip kompresą ant skaudančios ausies. Laikykite 10-15 minučių. Ši priemonė gali padėti malšinti skausmą ir cypimą.


Liaudiški vaistai nuo ausų cypimo siūlo įvairias natūralias alternatyvas, kurios gali padėti sušvelninti diskomfortą ir pagerinti ausų sveikatą. Vis dėlto, svarbu pabrėžti, kad šie metodai turėtų būti naudojami atsargiai ir ne kaip pirminis gydymo būdas esant rimtesnėms sveikatos būklėms. Reguliarus gydytojo patikrinimas ir konsultacijos yra būtinos norint užtikrinti efektyvų ir saugų gydymą.

Ausų cypimo simptomai

 1. Garsų girdėjimas ausyse:
  • Cypimas: Aukšto dažnio cypimo garsas, labiausiai paplitęs simptomas.
  • Žviegimas: Gali būti aukšto ar žemo dažnio.
  • Dūzgimas: Nuolatinis ar periodinis dūzgimas.
  • Pliaukštelėjimas: Pliaukštelėjimo ar plakimo garsas.
 2. Garsų stiprumas ir tipo kaita:
  • Garsų stiprumas: Garsai gali svyruoti nuo vos pastebimų iki itin trikdančių.
  • Garsų tipas: Garsų tipas gali keistis (pvz., vieną dieną cypimas, kitą – žviegimas).
 3. Sunkumai sutelkti dėmesį:
  • Nepageidaujami garsai gali trukdyti koncentracijai.
 4. Miego sutrikimai:
  • Garsai gali sukelti miego sutrikimus ar sunkumus užmiegant naktį.
 5. Klausos pokyčiai:
  • Tinitas kartais yra susijęs su klausos praradimu ar pokyčiais.
 6. Emocinis diskomfortas:
  • Nuolatinis garsų girdėjimas gali sukelti nerimą, stresą ar depresiją.
 7. Klausos jautrumas:
  • Padidėjęs jautrumas tam tikriems garsams, vadinamas hiperakuzija.

Šie simptomai gali būti nepatogūs ir trikdyti kasdienę veiklą, todėl, patiriant bet kurį iš jų, svarbu kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą, kad būtų įvertinta būklė ir, jei reikia, pradėtas tinkamas gydymas. Taip pat verta paminėti, kad šie liaudiški vaistai nuo ausų cypimo, gali būti naudingi švelninant šiuos simptomus, bet nepamirštant, kad jie neturėtų pakeisti profesionalios medicinos pagalbos, ypač kai kalbama apie ilgalaikius ar pasikartojančius atvejus.

Spengimo ausyse priežastys

liaudiški vaistai nuo ausų cypimo
tinitas – liaudiški vaistai nuo ausų cypimo

Išsiaiškinti, kas sukelia šį nepatogumą, yra esminis žingsnis derinant efektyvų gydymo planą. Gydytojas atliktu išsamų tyrimą gali nustatyti, ar spengimo ausyse priežastis yra nustatoma ir gydoma, pavyzdžiui, vaistais ar net operacija.

Spengimas ausyse, trunkantis vos kelias sekundes, dažniausiai nesukelia susirūpinimo ir gali būti sukeltas dėl paprastų priežasčių, pavyzdžiui, ausų užsikimšimo. Vis dėlto, ilgalaikis ar pasikartojantis spengimas gali signalizuoti apie rimtesnes sveikatos būkles. Tačiau susiduriant su tokiais simptomais, svarbu prisiminti, kad liaudiški vaistai nuo ausų cypimo gali būti naudojami kaip vienas iš būdų švelninti diskomfortą, nepamirštant, jog esant rimtiems simptomams būtina kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą.

 • Klausos praradimą dėl padidėjusio triukšmo lygio;
 • Ausų ir sinusų infekcijas;
 • Širdies ir kraujotakos sistemos ligas;
 • Smegenų auglius;
 • Hormoninius pokyčius;
 • Menjero ligą;
 • Skydliaukės ligas.

Nepaisant to, didelė dalis spengimo ausyse atvejų lieka neidentifikuoti ir priskiriami idiopatiniam spengimui. Nors idiopatinio spengimo išgydyti tiesiogiai neįmanoma, egzistuoja įvairios strategijos ir priemonės, kurios gali padėti ženkliai sumažinti simptomų intensyvumą ir pagerinti gyvenimo kokybę tokie kaip – liaudiški vaistai nuo ausų cypimo.

Daugiau apie spengimą ausyse galite skaityti – ČIA (Anglų kalba)


Išvada

Ausų cypimo pojūtis – tai ne tik diskomfortas, bet ir potencialus kasdienės veiklos sutrikdymas. Nors liaudiški vaistai nuo ausų cypimo gali sušvelninti simptomus, svarbu suprasti, kad jie yra tik laikinas sprendimas. Siekiant išsiaiškinti ir, jei įmanoma, pašalinti cypimo priežastis, būtina kreiptis į sveikatos priežiūros specialistus. Tinkamas diagnozavimas ir gydymas gali padėti ne tik sumažinti cypimą, bet ir užkirsti kelią tolesniems sveikatos sutrikimams. Todėl, susidūrus su ausų cypimu, gydytojo konsultacija yra neatsiejama efektyvaus gydymo dalis.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai