Liaudiškos priemonės nuo kojų tinimo: natūralus gydymas namuose

Kojų tinimas gali būti nepatogus ir kartais skausmingas simptomas, kuris atsiranda dėl įvairių priežasčių – nuo ilgo stovėjimo ar sėdėjimo iki rimtesnių sveikatos būklių. Nors svarbu kreiptis į gydytoją ir išsiaiškinti tinimo priežastį, yra kelios Liaudiškos priemonės nuo kojų tinimo, kurios gali padėti sumažinti kojų patinimą ir pagerinti savijautą namų sąlygomis. Šiame straipsnyje aptarsime kelias populiarias liaudiškas priemones nuo kojų tinimo.

Ką reikėtų žinoti apie kojų tinimą?

Prieš pradedant taikyti bet kokias gydymo priemones namuose, svarbu suprasti, kad kojų tinimas (edema) gali būti tiek nekenksmingas, tiek rimtų sveikatos problemų simptomas. liaudiškos priemonės nuo kojų tinimo gali palengvinti simptomus, tačiau atminkite, kad tai gali būti susiję su širdies, inkstų ar kepenų ligomis, taip pat su venų varikoze ar limfinės sistemos sutrikimais. Todėl, jei patinimas yra nuolatinis arba kartu pasireiškia kiti simptomai, būtina kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą.

Kojų tinimo priežastys

Kojų tinimas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, nuo paprastų iki sudėtingų sveikatos būklių. Suprasti, kodėl ištinsta kojos, yra svarbu, kad galėtumėte imtis tinkamų veiksmų ir kad liaudiškos priemonės nuo kojų tinimo būtų naudingos, siekiant sumažinti diskomfortą ar užkirsti kelią rimtesnėms sveikatos problemoms. Štai keletas dažniausių priežasčių, kodėl gali ištinti kojos:

 1. Prolonguotas stovėjimas ar sėdėjimas: Ilgas laikas praleistas sėdint ar stovint, ypač kelionėse ar biuro darbe, gali sutrikdyti normalią kraujotaką, sukeldamas kojų tinimą.
 2. Per didelis natrio suvartojimas: Natrio, esančio druskoje, perteklius organizme gali sukelti skysčių susilaikymą, dėl kurio ir ištinsta kojos.
 3. Nėštumas: Nėštumo metu organizme padidėja skysčių ir kraujo kiekis, o tai gali sukelti kojų tinimą. Tai paprastai yra laikina būklė, tačiau kartais gali signalizuoti apie preeklampsiją – rimtą nėštumo komplikaciją.
 4. Venų varikozė: Venų varikozė gali trukdyti normaliam kraujo grįžimui į širdį, sukeldama kojų patinimą.
 5. Limfinės sistemos sutrikimai: Limfedema, kuri atsiranda dėl limfinės sistemos pažeidimo ar užsikimšimo, gali sukelti skysčių kaupimąsi ir kojų tinimą.
 6. Širdies, kepenų ar inkstų ligos: Šios būklės gali sukelti nepakankamą skysčių filtravimą ir šalinimą iš organizmo, dėl kurio gali atsirasti kojų patinimas.
 7. Vaistai: Kai kurie vaistai, įskaitant aukšto kraujo spaudimo, steroidų, nesteroidinių priešuždegiminių vaistų (NPV), gali sukelti kojų tinimą kaip šalutinį poveikį.
 8. Traumos: Kojų mėlynės, lūžiai ar raumenų patempimai gali sukelti vietinį patinimą.
 9. Infekcijos: Oda kojose gali ištinti dėl infekcijos, ypač žmonėms, sergantiems diabetu ar kitomis būklėmis, dėl kurių silpnėja imuninė sistema.

Jeigu pastebite staigų ar vienos kojos tinimą, patiriate skausmą, jaučiate dusulį ar kitus nerimą keliančius simptomus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Tikslus tinimo priežasties nustatymas ir tinkamas gydymas gali užkirsti kelią galimoms rimtoms sveikatos problemoms.

Liaudiškos priemonės nuo kojų tinimo

Liaudiškos priemonės nuo kojų tinimo dažnai tampa pirmąja pagalba, padedančia sumažinti simptomus namų sąlygomis. Šios priemonės yra vertingos dėl jų prieinamumo, paprastumo ir, svarbiausia, gebėjimo natūraliai skatinti organizmo gijimo procesus.

1. Kojų pakėlimas

Viena paprasčiausių, bet efektyvių priemonių yra kojų pakėlimas aukščiau širdies lygio. Tai padeda skatinti skysčių nutekėjimą ir mažina patinimą. Rekomenduojama atsigulti ir pagalvėmis ar kuo nors panašiu pakelti kojas aukščiau už širdį maždaug 20-30 minučių kelis kartus per dieną.

2. Šalti kompresai kaip liaudiškos priemonės nuo kojų tinimo

Šaltis padeda susiaurinti kraujagysles ir sumažinti patinimą. Galite naudoti šaldytas daržoves, ledo krepšius arba šaltus kompresus, uždėdami juos ant patinusios vietos maždaug 15-20 minučių kelis kartus per dieną. Svarbu uždėti audinį tarp ledo ir odos, kad išvengtumėte odos sušalimo.

3. Ramunėlių arbatos vonios

Ramunėlių arbatos vonios gali padėti sumažinti uždegimą ir patinimą. Užpilkite kelis ramunėlių arbatos pakelius į šiltą vandenį ir pamerkite kojas 15-20 minučių. Ramunėlės turi natūralių priešuždegiminių savybių, kurios gali padėti atpalaiduoti ir sumažinti kojų patinimą. Ramunėlių arbatos puikiai veikia kaip liaudiškos priemonės nuo kojų tinimo.

4. Masažas

Švelnus kojų masažas gali padėti skatinti skysčių judėjimą ir mažinti tinimą. Naudokite lengvus, švelnius judesius, masažuodami kojas nuo pėdų link šlaunų. Tai padeda skatinti limfos drenažą ir gerina kraujotaką.

5. Dėvėkite kompresines kojines

Kompresinės kojinės arba pėdkelnės bei liaudiškos priemonės nuo kojų tinimo, padeda skatinti kraujotaką ir mažinti kojų patinimą, ypač jei daug laiko praleidžiate stovėdami ar sėdėdami. Šios kojinės suspaudžia koją tam tikrose vietose, padedant kraujui lengviau grįžti į širdį ir veiksmingai mažinant tinimą.

6. Judėjimas

Vienas iš svarbiausių veiksmų, kurį galite atlikti siekdami išvengti ar sumažinti kojų tinimą, yra judėjimas, tačiau ne mažiau svarbios yra ir liaudiškos priemonės nuo kojų tinimo. Ilgai sėdint ar stovint vienoje vietoje, pavyzdžiui, darbe, kojos gali patinti. Stenkitės kiekvieną valandą trumpam pajudėti – eikite iki pertraukos kambario, pasivaikščiokite po kvartalą pietų metu arba atlikite kelis paprastus pratimus, pavyzdžiui, sulenkite kelius ir kulkšnis. Tai padės skatinti kraujotaką ir sumažins patinimą, o taikant liaudiškas priemones, galite dar labiau pagerinti būklę.

7. Magnio turtingas maistas ir papildai

priemonės nuo kojų tinimo
sveikos mitybos įpročiai – priemonės nuo kojų tinimo

Kartais kojų tinimas gali būti magnio trūkumo simptomas. Magnis yra svarbus mineralas, kuris padeda reguliuoti daugybę kūno funkcijų, įskaitant skysčių balansą. Valgydami maistą, kuriame yra daug magnio, galite padidinti jo kiekį savo organizme. Į savo dietą įtraukite:

 • Migdolus
 • Anakardžius
 • Špinatus
 • Bulves
 • Ruduosius ryžius

Suaugusiems vyrams rekomenduojama gauti 410–420 mg magnio per dieną, o moterims – 310–320 mg. Jei manote, kad negaunate pakankamai magnio iš maisto, pasitarkite su gydytoju dėl papildų vartojimo. Vis dėlto, prieš vartodami bet kokius papildus, ypač sergant inkstų ar širdies ligomis, būtina pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistu. Šis žingsnis, bei liaudiškos priemonės nuo kojų tinimo, gali padėti efektyviai mažinti kojų tinimą.

8. Sumažinkite druskos vartojimą

Natris (druska) tiesiogiai susijęs su skysčių sulaikymu organizme. Tyrimai rodo, kad sumažėjęs natrio vartojimas gali padėti mažinti patinimą, ypač kojose. Venkite maisto produktų, kuriuose yra daug natrio, ir stenkitės nepridėti papildomos druskos prie maisto. Vietoj to rinkitės mažai natrio turinčius produktus ir šviežią maistą, vengdami perdirbtų ir fasuotų maisto produktų.

9. Tvarkykite savo svorį

Yra nustatyta, kad tarp nutukimo ir kojų tinimo yra tiesioginis ryšys, todėl liaudiškos priemonės nuo kojų tinimo taip pat turėtų būti derinamos su sveiko gyvenimo būdo pakeitimais. Didelis kūno svoris gali neigiamai paveikti kraujotaką ir sukelti kojų patinimą. Svorio metimas gali padėti sumažinti šią problemą, mažindamas spaudimą pėdoms ir gerindamas bendrą savijautą. Jei nerimaujate dėl savo svorio, svarbu pasitarti su gydytoju dėl sveikos svorio metimo strategijos.

10. Vartokite daugiau kalio turinčio maisto

Kalio vartojimas yra svarbus, nes jis padeda sumažinti natrio poveikį organizmui ir skatina skysčių balansą. Didinkite kalio suvartojimą, valgydami tokį maistą kaip:

 • Džiovinti abrikosai
 • Lęšiai
 • Giliai moliūgai
 • Bulvės
 • Pupelės
 • Apelsinų sultys

Tai padės reguliuoti kraujospūdį ir mažinti kojų tinimą, tačiau jei turite sveikatos problemų, ypač inkstų sutrikimų, prieš keisdami savo mitybą ar jeigu pradedamos naudoti liaudiškos priemonės nuo kojų tinimo – būtinai pasitarkite su gydytoju.

Kalio ir magnio trūkumas – daugiau informacijos apie daro žalą organizmui.

11.Gerkite pakankamai vandens

Nors tai gali pasirodyti priešinga, tačiau pakankamas vandens vartojimas yra būtinas norint išvengti kojų tinimo. Dehidratacija skatina organizmą sulaikyti daugiau skysčių, o tai gali sukelti patinimą. Užtikrinkite, kad kasdien išgeriate pakankamai vandens, kad išlaikytumėte tinkamą hidrataciją ir padėtumėte išvengti nepageidaujamo patinimo.

Kada kreiptis į gydytoją

liaudiškos priemonės nuo kojų tinimo
Druskos vartojimo sumažinimas kaip liaudiškos priemonės nuo kojų tinimo

Nors liaudiškos priemonės nuo kojų tinimo gali būti veiksmingos mažinant šį nemalonų simptomą, svarbu suprasti, kad jos ne visada yra panacėja. Kiekvienas organizmas yra unikalus, todėl tai, kas veikia vienam asmeniui, gali būti neveiksminga kitam. Jei išbandėte keletą namų gynimo būdų ir nepastebėjote jokios pažangos arba jei susiduriate su specifinėmis aplinkybėmis, tokios kaip patinusi tik viena koja arba pastebėjote kitų nerimą keliančių simptomų, svarbu kreiptis į gydytoją.

Simptomai, dėl kurių reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją:

 • Patinusi tik viena koja: Tai gali būti trombozės ar kitos rimtos būklės požymis.
 • Skausmas kojose: Jei patinimas lydimas skausmo, tai gali signalizuoti apie įvairias sveikatos problemas.
 • Patinimas, kuris staiga atsiranda ir yra intensyvus: Tai gali būti rimtos sveikatos būklės požymis.
 • Kiti susirūpinimą keliantys simptomai: Karščiavimas, paraudimas ar šiluma patinimo srityje, dusulys ar krūtinės skausmas gali rodyti, kad yra rimtesnės sveikatos problemos.

Gydytojas gali nuspręsti skirti diuretikus ar kitus vaistus, jei nuspręs, kad būtina imtis medicininių priemonių, siekiant sumažinti skysčių susilaikymą. Svarbu pabrėžti, kad bet kokia gydymo strategija, įskaitomos ir liaudiškos priemonės nuo kojų tinimo, turėtų būti derinama su profesionalu, nes savarankiškas vaistų vartojimas gali sukelti nepageidaujamus šalutinius poveikius arba pabloginti esamą sveikatos būklę.

Kodėl svarbu laiku kreiptis į gydytoją?

Profesionalus vertinimas ir gydymas yra būtini, kad būtų nustatyta tikroji kojų tinimo priežastis ir imtasi tinkamų gydymo priemonių. Gydytojas gali atlikti išsamų sveikatos patikrinimą, įskaitant kraujo tyrimus, širdies veiklos vertinimą ir kitus diagnostinius tyrimus, kad išsiaiškintų, kodėl atsiranda kojų tinimas. Tikslus diagnozavimas yra svarbus siekiant nustatyti efektyviausią gydymo būdą. Tačiau, liaudiškos priemonės nuo kojų tinimo gali būti naudingos sušvelninant simptomus be šalutinių efektų, papildydamos profesionaliai paskirtą gydymą ir patarimus sveikos gyvensenos klausimais.

Daugiau informacijos apie kojų tinimą galite paskaityti – ČIA (Anglų kalba)


Išvada

Nors liaudiškos priemonės nuo kojų tinimo gali padėti sumažinti diskomfortą ir pagerinti savijautą, svarbu nepamiršti, kad reguliarus pasitikrinimas pas gydytoją ir sveikos gyvensenos išlaikymas yra būtini norint užtikrinti ilgalaikę sveikatą ir gerovę. Jei kojų tinimas tampa nuolatiniu arba intensyvėja, nedelsdami kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą, kad išsiaiškintumėte galimas priežastis ir gautumėte tinkamą gydymą.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai