Naturalūs būdai sumažinti kraujospūdį

Straipsnio turinys

Aukštas kraujospūdis, dar vadinamas hipertenzija, yra viena iš pagrindinių širdies ligų ir insulto rizikos veiksnių. Nors yra vaistų, skirtų kraujospūdžiui reguliuoti, daugelis žmonių ieško natūralių būdų, kaip tai padaryti be vaistų. Šiame straipsnyje pateikiami keli natūralūs būdai, kaip sumažinti kraujospūdį.

1. Mityba

DASH dieta: Tai speciali dieta, kuri buvo sukurta sumažinti kraujospūdį. DASH reiškia “Dietary Approaches to Stop Hypertension”. Ji apima mažai natrio, bet daug kalio, magnio ir kalcio, kurie yra svarbūs kraujospūdžio reguliavimui.

2. Fizinis aktyvumas

Reguliarus fizinis aktyvumas gali padėti sumažinti kraujospūdį. Rekomenduojama bent 30 minučių vidutinio intensyvumo pratimų, tokio kaip greitas ėjimas, bent penkias dienas per savaitę.

3. Riboti alkoholio vartojimą

Per didelis alkoholio vartojimas gali padidinti kraujospūdį. Rekomenduojama vartoti ne daugiau kaip vieną gėrimą per dieną moterims ir ne daugiau kaip du gėrimus vyrams.

4. Mažinti stresą

Stresas gali būti viena iš priežasčių, dėl kurių padidėja kraujospūdis. Meditacija, gilus kvėpavimas ir atsipalaidavimo technikos gali padėti sumažinti stresą.

5. Riboti kofeino vartojimą

Kai kuriems žmonėms kofeinas gali padidinti kraujospūdį. Jei esate jautrus kofeinui, stenkitės jį riboti.

6. Rūkyti mažiau arba visai nustoti

Nikotinas, esantis cigaretėse, gali padidinti kraujospūdį ir širdies ritmą. Nustojus rūkyti, kraujospūdis gali sumažėti.

7. Mažinti natrio suvartojimą

Per didelis druskos suvartojimas gali padidinti kraujospūdį. Stenkitės valgyti mažiau druskos ir vengti perdirbtų maisto produktų, kuriuose dažnai yra daug natrio.

8. Palaikyti sveiką svorį

Svorio netekimas gali sumažinti kraujospūdį. Net mažas svorio sumažėjimas gali turėti teigiamą poveikį jūsų kraujospūdžiui.


Išvada

Yra daug natūralių būdų, kaip sumažinti kraujospūdį. Svarbu yra rasti tai, kas jums tinka, ir nuosekliai laikytis sveikų gyvenimo įpročių. Jei turite aukštą kraujospūdį, svarbu konsultuotis su gydytoju ir reguliariai tikrinti kraujospūdį.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai