Nusvilote saulėje? Patikrinti būdai nuraminti nudegusią odą

Straipsnio turinys

Buvimas lauke ir mėgavimasis geru oru yra neatsiejama vasaros dalis, tačiau dėl to kyla rizika nudegti saulėje. Saulės nudegimas atsiranda tada, kai jūsų oda yra per daug paveikiama žalingų ultravioletinių (UV) saulės spindulių. Tai gali sukelti paraudimą, skausmą, lupimąsi ir diskomfortą.

Nors prevencija yra geriausias būdas išvengti saulės nudegimų, kartais jų vis tiek pasitaiko. Tokiais atvejais būtina žinoti, kaip veiksmingai gydyti nuo saulės nudegusią odą. Šiame straipsnyje bus nagrinėjamos kai kurios geriausios priemonės, skirtos nuraminti ir gydyti nuo saulės nudegusią odą.

Alavijų (Aloe vera) gelis

Alavijas yra tikras gamtos stebuklas, turintis galingų gydomųjų savybių. Jo gelyje yra priešuždegiminių junginių ir būtinų vitaminų, kurie gali sumažinti paraudimą, patinimą ir skausmą, kurį sukelia nudegimas saulėje. Užtepkite didelį kiekį gryno alavijo gelio tiesiai ant pažeistų vietų ir leiskite jam įsigerti į odą. Norėdami gauti papildomą vėsinimo efektą, prieš naudodami gelį galite atšaldyti.

Šaltas kompresas

Ant nuo saulės nudegusios odos uždėjus vėsų kompresą kaipmat pasijusite geriau. Švarią šluostę pamirkykite šaltame vandenyje ir švelniai prispauskite ant nuo saulės nudegusių vietų. Tai padeda susiaurinti kraujagysles, mažina uždegimą ir deginimo pojūtį.

Svarbu! Nenaudokite ledo tiesiai ant odos, nes tai gali dar labiau pakenkti.

Vandens gėrimas

Nudegimas saulėje gali išsausinti visą jūsų kūną, todėl labai svarbu gerti daug vandens, kad neištiktų dehidratacija. Gerkite daug vandens ir gėrimų, kuriuose gausu elektrolitų, pavyzdžiui, gėrimus sportui, kad atstatytumėte prarastus skysčius ir paskatintumėte odos gijimą iš vidaus.

Kokosų aliejus

Kokosų aliejus turi natūralų drėkinamąjį poveikį, kuris gali padėti išlaikyti saulės nudegusią odą sudrėkintą ir užkirsti kelią pernelyg dideliam lupimuisi. Kelis kartus per dieną pažeistas vietas užtepkite plonu pirmojo spaudimo kokosų aliejaus sluoksniu, kad sulaikytumėte drėgmę ir pagreitintumėte gijimo procesą.

Svarbu! Kokosų aliejų naudokite tik tada, kai paraudimas bus išnykęs.

Nereceptinės priemonės

Vaistinės siūlo daugybę nereceptinių produktų, skirtų nuraminti saulės nudegintą odą. Ieškokite kremų ar gelių, kurių sudėtyje yra pantenolio arba vitamino A, nes jie gali laikinai sumažinti skausmą ir sumažinti uždegimą, bei paskatinti odos regeneraciją. Būtinai laikykitės gaminio etiketėje pateiktų nurodymų.


Saulėje nudegusi oda gali būti itin skausminga ir nepatogi patirtis, tačiau pasirinkę tinkamas priemones galite palengvinti diskomfortą ir paskatinti gijimą. Alavijų gelis, vėsūs kompresai, drėkinimas ir nereceptinės priemonės yra veiksmingi būdai nuraminti saulės nudegusią odą.

Atminkite, kad prevencija visada yra geriau nei gydymas, todėl kitą kartą, kai išeisite į saulę, imkitės būtinų atsargumo priemonių, pavyzdžiui, naudokite apsaugos nuo saulės priemones, dėvėkite uždaresnius drabužius ir ieškokite šešėlio piko valandomis. Jei nudegimas saulėje yra sunkus arba atsiranda infekcijos požymių, kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą dėl tolesnio įvertinimo ir gydymo.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai