Svarbūs klausimai, į kuriuos privalo atsakyti kiekvienas, planuojantis įsigyti augintinį

Straipsnio turinys

Naujo augintinio atėjimas į kiekvieno iš mūsų gyvenimus atneša daug džiaugsmo ir teigiamų emocijų. Naminiai gyvūnai gali suteikti besąlyginę meilę, draugystę ir netgi pagerinti psichologinę bei fizinę savijautą. Tačiau augintinio įsigijimas yra itin didelė atsakomybė, į kurią nereikėtų žiūrėti pro pirštus.

Prieš įsigydami naują pūkuotą draugą labai svarbu užduoti sau keletą svarbių klausimų, kad įsitikintumėte, jog esate visiškai pasirengę įsipareigojimams, susijusiems su augintinio laikymu namuose. Panagrinėkime esminius klausimus, į kuriuos kiekvienas, planuojantis įsigyti augintinį, turėtų sau atsakyti.

Kodėl aš noriu augintinio?

Suprasti savo motyvus norui įsigyti augintinį yra pirmas žingsnis priimant pagrįstą sprendimą. Ieškote draugystės, saugumo ar žaidimų draugo savo vaikams? Skirtingi naminiai gyvūnai turi skirtingus poreikius, tad prieš priimdami sprendimą kruopščiai apsvarstykite šį klausimą.

Kokio tipo augintinis tinka mano gyvenimo būdui?

Apsvarstykite savo gyvenimo būdą ir tai, kaip jis suderinamas su naminių gyvūnėlių auginimu. Ar turite laiko ir jėgų skirti šuniui, kuriam reikia reguliarių mankštų ir draugystės, o galbūt geriau tiktų mažiau priežiūros reikalaujantis augintinis, pavyzdžiui, katė ar mažas graužikas?

Įvertinkite savo kasdienybę, darbo grafiką ir gyvenamąją aplinką, kad išsirinktumėte augintinį, kuris galėtų jaustis laimingas jūsų globoje.

Ar galiu sau leisti išlaikyti augintinį?

Gyvūno auginimas apima įvairias išlaidas, įskaitant maistą, priežiūrą, veterinarinę priežiūrą, žaislus ir įvairius kitus reikmenis. Naminių gyvūnų auginimas taip pat gali atnešti netikėtų finansinių išlaidų jiems susirgus, todėl labai svarbu būti finansiškai pasiruošusiems ir kasdienėms, ir netikėtoms išlaidoms.

Apsvarstykite savo biudžetą ir įsitikinkite, kad galite suteikti reikiamus išteklius savo būsimo augintinio sveikatai ir gerovei.

Ar galiu įsipareigoti ilgalaikei atsakomybei?

Daugelis augintinių gali gyventi dešimtmetį ar ilgiau, todėl augintinio įsigijimas yra ilgalaikis įsipareigojimas. Apsvarstykite, kaip jūsų gyvenimas gali pasikeisti ateityje, pvz., persikraustymas, vaikų gimimas ar darbo pasikeitimas, ir kaip šie pokyčiai gali turėti įtakos jūsų gebėjimui rūpintis savo augintiniu.

Ar turiu kokių nors alergijų ar sveikatos problemų?

Kai kurie žmonės gali būti alergiški naminių gyvūnėlių plaukeliams arba turėti sveikatos sutrikimų, kuriuos gali pabloginti jų auginimas. Apsvarstykite bet kokias jūsų ar jūsų šeimos narių alergijas ar sveikatos problemas ir kaip juos gali paveikti augintinis namuose.

Ar visi mano šeimos nariai sutinka su šia idėja?

Prieš parsivesdami naują augintinį į savo namus įsitikinkite, kad visi jūsų šeimos nariai sutinka su šiuo sprendimu. Aptarkite pareigas, taisykles ir lūkesčius, kad visi būtų įsipareigoję rūpintis naujuoju augintiniu.


Naminio gyvūno įsigijimas gali būti nuostabi ir turininga patirtis, tačiau kartu ir didelė atsakomybė. Užduodami sau šiuos svarbius klausimus prieš priimdami sprendimą galėsite įvertinti savo pasirengimą auginti naminį gyvūnėlį ir pasirinkti tinkamą augintinį, atitinkantį jūsų gyvenimo būdą ir aplinkybes.

Atminkite, kad naminių gyvūnėlių savijauta ir laimė priklauso nuo mūsų, todėl labai svarbu būti visiškai pasiruošusiems, kad ilgus metus jiems būtų suteikti mylintys ir rūpestingi namai.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai