Širdis: 10 patarimų kaip sustiprinti širdį

Straipsnio turinys

Kiekvienais metais mokslininkai atskleidžia daugiau ir daugiau informacijos apie tai, kaip mūsų gyvenimo būdo pasirinkimai veikia širdies sveikatą. Nuo dietos ir fizinio aktyvumo iki psichologinės gerovės ir aplinkos kokybės – viskas turi įtakos mūsų širdies būklei.

Tačiau kartais labiausiai stulbinantys yra tie faktai, kurie atrodo mažiausiai tikėtini. Ar galėjote įsivaizduoti, kad jūsų mėgstamasis šokoladas ar muzika gali būti susiję su jūsų širdies sveikata? Pasinerkite į šį straipsnį ir atraskite dešimt neįprastų faktų.

1. Šokoladas gali būti naudingas

Tamsusis šokoladas, kurio kakavos sudėtis yra didesnė nei 70%, gali padėti pagerinti širdies kraujotaką, sumažinti uždegimą ir pagerinti kraujo spaudimą dėl jame esančių flavonoidų.

2. Vidutinės trukmės miegas – geriausias

Per daug (daugiau nei 9 valandos) arba per mažai (mažiau nei 5 valandos) miego gali padidinti širdies ligų riziką. Optimalus miego laikotarpis yra nuo 7 iki 8 valandų per parą.

3. Juokas turi terapinę vertę

Juokas gali sumažinti stresą, pagerinti kraujotaką ir sumažinti arterijų užsikimšimo riziką. Tai taip pat stimuliuoja imuninę sistemą ir mažina kraujospūdį.

4. Augaliniai aliejai ne visada sveiki

Nors dauguma augalinių aliejų, pvz., alyvuogių aliejus, yra sveiki, kai kurie, tokie kaip kukurūzų ar saulėgrąžų aliejai, gali turėti aukštą omega-6 riebalų rūgščių kiekį, kuris gali pakenkti širdžiai.

5. Nedidelis kiekis vyno gali būti naudingas

Vidutinio stiprumo vyno, ypač raudono, vartojimas gali padėti sumažinti širdies ligų riziką dėl jame esančių antioksidantų. Tačiau per didelis alkoholio vartojimas gali turėti neigiamą poveikį.

6. Širdies plakimas yra labai individualus

Nors vidutinis širdies ritmas yra nuo 50 iki 100 smūgių per minutę, kiekvieno žmogaus širdies plakimo dažnis gali skirtis ir priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant amžių, fizinį aktyvumą ir genetiką.

7. Augalai gerina oro kokybę namuose

Augalai, tokie kaip aloe vera ar šeflera, gali padėti šalinti toksinus iš oro ir taip apsaugoti širdį nuo teršalų.

8. Meditacija turi tiesioginį poveikį širdžiai

Meditacija gali sumažinti streso lygį, kraujo spaudimą ir net sumažinti širdies ligų riziką. Tai atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant širdies ritmą ir kraujotaką.

9. Dantenų sveikata yra tiesiogiai susijusi su širdies sveikata

Uždegiminės dantenų ligos, tokios kaip parodontitas, gali didinti širdies ligų riziką. Tinkama burnos higiena yra svarbi ne tik dantims, bet ir visam kūnui.

10. Muzika gali pagerinti širdies sveikatą

Klausantis muzikos, ypač ramios ir atpalaiduojančios, gali sumažinti kraujo spaudimą, stresą ir net širdies ritmo sutrikimus.


Išvada

Širdies sveikata yra labai svarbi, o mūsų gyvenimo būdo ir pasirinkimų poveikis gali būti gilesnis, nei manome. Nors kai kurie šių faktų gali atrodyti neįtikėtini, jie rodo, koks kompleksiškas ir stebuklingas yra mūsų širdies organas.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai