Vaikščiojimas basomis: Neįtikėtina nauda organizmui

Vaikščiojimas basomi yra praktika, kurią žmonės naudojo tūkstančius metų, bet kuri per pastaruosius dešimtmečius buvo šiek tiek pamiršta dėl mūsų vis labiau urbanizuojančios gyvensenos. Tačiau ši sena praktika dabar vėl tampa populiaresnė, ir mokslininkai pradeda atkreipti dėmesį į tai, kokie gali būti vaikščiojimo basomis privalumai.

1. Susijungimas su Žeme

Kai vaikščiojame basomis ant natūralių paviršių, pvz., žolės ar smėlio, mūsų kūnas gauna teigiamų elektrinių įkrovų iš Žemės. Tai gali padėti neutralizuoti laisvuosius radikalus ir mažinti uždegimą.

2. Pusiausvyra ir koordinacija

Vaikščiojimas basomis gali padidinti mūsų pėdų jautrumą ir pagerinti mūsų gebėjimą suvokti savo kūno padėtį erdvėje. Tai gali padėti pagerinti pusiausvyrą ir koordinaciją.

3. Masažuojamos pėdas

Kai vaikščiojame basomis ant nelygių paviršių, mūsų pėdos ir pirštai tampa natūraliai masažuojami. Tai gali skatinti kraujotaką, sumažinti įtampą ir pagerinti pėdų sveikatą.

4. Stimuliuoja pėdų akupunktūros taškus

Pagal refleksologiją, pėdose yra daugybė akupunktūros taškų, atsakingų už skirtingas kūno dalis ir organus. Vaikščiojimas basomis gali stimuliuoti šiuos taškus, teigiamai veikdami mūsų sveikatą.

5. Mažina stresą ir nerimą

Susijungimas su gamta ir žemės prisijungimas gali padėti sumažinti kortizolio (streso hormono) lygį mūsų kūne, suteikiant mums atpalaiduojantį ir raminantį poveikį.

6. Padidėjęs vitamino D kiekis

Vaikščiojant basomis lauke, ypač saulėtą dieną, mūsų oda gauna saulės spindulius, kurie padeda gaminti vitaminą D. Šis vitaminas yra esminis kaulų sveikatai, imuninei sistemai ir daugeliui kitų kūno funkcijų.

7. Pagerina miego kokybę

Kai kurie žmonės pastebi, kad po pasivaikščiojimo basomis jie geriau miega. Tai gali būti susiję su mažesniu streso lygiu ir žemės prisijungimo poveikiu.

8. Stiprina imuninę sistemą

Reguliarus vaikščiojimas basomis gali padėti stiprinti imuninę sistemą, sumažinant uždegimą, skatinant kraujotaką ir teigiamai veikiant nervų sistemą.


Išvada

Nepaisant to, kad vaikščiojimas basomis gali atrodyti kaip paprasta ar net primityvia veikla, jo privalumai sveikatai yra gausūs ir įvairūs. Žinoma, reikėtų būti atsargiems ir vengti vaikščioti basomis pavojingose vietose, tačiau rasti saugią vietą, kur galėtumėte prisijungti prie gamtos, gali būti puiki investicija į jūsų sveikatą.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai