Stebuklingas supermaistas: Kaip jis keičia mūsų sveikatą?

Mitybos pasaulis nuolat vystosi, o pastaraisiais metais terminas „supermaistas“ užima pagrindinę vietą. Bet kas išskiria šiuos maisto produktus? Paprasčiau tariant, supermaistas yra maistinių medžiagų galia, kurioje yra didelės dozės antioksidantų, vitaminų ir mineralų.

Dar gerokai prieš tai, kai terminas „supermaistas“ tapo populiariu žodžiu, senovės civilizacijos pripažino tam tikrų maisto produktų vertę dėl išskirtinės maistinės naudos. Greitai pasukame į šiandieną ir matome šių senų maisto produktų, dabar vadinamų „superiniais“, atgimimą.

Mokslas už supermaisto

Kiekvieno supermaisto pagrindas yra jo maistinių medžiagų tankis, o tai reiškia, kad šie maisto produktai turi daug maistinių medžiagų, palyginti su jų kalorijų kiekiu. Be to, daugelyje supermaisto produktų gausu antioksidantų, kurie kovoja su laisvaisiais radikalais mūsų organizme ir skatina bendrą sveikatą.

Populiarus supermaistas ir jų privalumai

  • Mėlynės gali būti mažos, bet jose gausu vitaminų ir antioksidantų.
  • Kvinoja, kurią kadaise gerbė inkai, yra pilnavertis baltymas ir be glitimo.
  • Sodriai žalios spalvos kopūstai siūlo daugybę vitaminų.
  • Chia sėklos, kurios kadaise buvo actekų energijos šaltinis, dabar žinomos dėl savo omega-3 kiekio.
  • Goji uogos, pagrindinė tradicinės kinų medicinos dalis, garsinamos dėl imunitetą stiprinančių savybių.

Egzotiški supermaistai iš viso pasaulio

acai uogos

Iš Amazonės atogrąžų miškų širdies kilusios acai uogos, žinomos dėl savo širdžiai naudingų riebalų. Moringoje, Afrikoje dažnai vadinamoje „stebuklų medžiu“, gausu geležies, kalcio ir kalio. Ir tada yra Matcha, smulkiai sumalta žalioji arbata iš Japonijos, garsėjanti savo detoksikuojančiomis savybėmis.

Supermaistas psichikos sveikatai

Kas nemėgsta juodojo šokolado? Be puikaus skonio, jis yra įrodytas kaip nuotaikos pakelėjęs. Ciberžolė, kurioje yra veiklioji medžiaga kurkuminas, buvo siejama su geresne smegenų veikla.

Supermaisto vaidmuo kontroliuojant svorį

svorio metimas

Žalioji arbata yra ne tik raminantis gėrimas; tai medžiagų apykaitos greitintuvas. O avokadai, turintys kreminę tekstūrą, yra mononesočiųjų riebalų šaltinis, kuris gali padėti sumažinti blogojo cholesterolio kiekį.

Supermaistas odai ir grožiui

Migdolai

Migdolai, įtraukti į dietą, gali sukelti daugiau odos spindesio. Spirulina, melsvadumblis, yra ne tik baltymų šaltinis, bet ir padeda atjauninti odą.

Supermaisto įtraukimas į kasdienę mitybą

Vienas iš paprasčiausių būdų mėgautis supermaistu yra kokteilis, sumaišius vaisius, daržoves ir sėklas į skanų gėrimą. Arba spalvingos salotos gali būti ir akių, ir kūno šventė, viename dubenyje maišant įvairius supermaisto produktus.


Išvada

Nors supermaistas teikia daug naudos sveikatai, būtina atsiminti, kad jie yra tik viena subalansuotos mitybos sudedamoji dalis. Laikydamiesi holistinio požiūrio į mitybą, kai svarbiausia yra įvairovė, mūsų kūnas gaus visas maistines medžiagas, kurių reikia klestėti.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai