Šunų dresūra namuose: nuo ko pradėti?

Straipsnio turinys

Naujas pūkuotas draugas namuose kiekvienam sukelia begalę džiaugsmo. Tačiau kartu su džiaugsmu atsiranda ir pareiga išmokyti juos gerai elgtis ir prisitaikyti prie jūsų namiškių ar kitų augintinių. Nors yra profesionalių šunų dresuotojų, daugelis naminių gyvūnėlių savininkų pasirenka dresuoti savo šunis namuose dėl patogumo, kainos ir ypatingo ryšio, kuris sukuriamas dresuojant savo šuniuką. Jei ketinate dresuoti savo šunį namuose, štai nuo ko pradėti šią vertingą kelionę.

Šunų dresūros pagrindai:

Prieš gilinantis į mokymo procesą, labai svarbu suvokti šunų dresūros pagrindus. Šunys yra protingi ir socialūs gyvūnai, kurie klesti esant aiškiam bendravimui. Mokymas nėra dominavimas – tai yra pagarbių ir bendradarbiavimo santykių, pagrįstų pasitikėjimu ir supratimu, užmezgimas.

1. Pradėkite nuo pagrindinių komandų:

Pradėkite nuo pagrindinių komandų, tokių kaip „sėsk“, „stok“, „žemyn“, „ateik“ ir „negalima“. Šios komandos yra būtinos norint kontroliuoti šuns elgesį ir užtikrinti jo saugumą įvairiose situacijose. Treniruokite šunį trumpomis ir dažnomis sesijomis, kad išlaikytumėte savo šuns dėmesį ir išvengtumėte pervargimo.

suo-labas

2. Skatinkite savo šunį:

Teigiamas skatinimas reiškia, kad už gerą šuns elgesį reikia apdovanoti skanėstais, pagyrimais ar meile. Šis elgesys skatina jūsų šunį kartoti norimą elgesį ar komandą. Venkite bausmėmis pagrįstų dresūros metodų, nes jie gali sukelti jūsų šuniui baimę ir nerimą, pakenkti jūsų tarpusavio pasitikėjimui.

3. Būkite nuoseklūs:

Nuoseklumas yra labai svarbus šunų dresavimui. Kiekvieną kartą treniruodami naudokite tuos pačius signalus ir komandas ir įsitikinkite, kad visi jūsų namiškiai laikosi tų pačių taisyklių. Šis nuoseklumas padeda jūsų šuniui suprasti, ko iš jo tikimasi, ir sumažina painiavą.

4. Socializacija yra gyvybiškai svarbi:

Jūsų šuns bendravimas yra esminis jo mokymo aspektas. Supažindinkite savo šunį su įvairiais žmonėmis, gyvūnais ir aplinka nuo mažens. Tai padeda išvengti elgesio problemų, kurias sukelia baimė ar agresija nepažįstamose situacijose.

suns-letena

5. Išsikelkite realius tikslus:

Kiekvienai treniruotei nustatykite pasiekiamus tikslus. Bandymas išmokyti savo šunį per daug komandų vienu metu gali neparodyti jokių rezultatų. Suskirstykite mokymo procesą į įmanomus pasiekti tikslus, kad užtikrintumėte sėkmę.


Šuns dresūra namuose gali būti neįtikėtinai naudinga tiek jums, tiek jūsų pūkuotam draugui. Suprasdami šunų dresūros pagrindus, sutelkdami dėmesį į skatinimą, būdami nuoseklūs ir kantrūs bei ieškodami patarimų, kai reikia, galite išugdyti gerai besielgiantį ir gerai prisitaikantį kompanioną, kuris džiugins jūsų namus ilgus metus.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai