15 protingiausių šunų veislių, kurių norėtų kiekvienas

Šunys jau seniai buvo laikomi geriausiais žmogaus draugais, o jų intelektas tik sustiprina šį ypatingą ryšį. Nors visi šunys turi savo unikalų žavesį ir sugebėjimus, kai kurios veislės garsėja savo išskirtiniu intelektu.

Jei ieškote šunio kompaniono, kuris galėtų ne tik suteikti nepajudinamą draugystę, bet ir mesti jums iššūkį savo sumanumu, apsvarstykite vieną iš šių 15 protingiausių šunų veislių.

15. Kokerspanieliai (Cocker Spaniel)

Kokerspanieliai (Cocker Spaniel)

Kokerspanieliai pasižymi švelniu nusiteikimu ir intelektu, todėl jie yra puikūs kompanionai. Jie sugeba užmegzdami tvirtus ryšius su savo šeiminkais ir dalyvauja įvairioje šunų veikloje.

14. Anglų springerspanielis (English Springer Spaniel)

Anglų springerspanielis (English Springer Spaniel)

Anglų springerspanieliai yra ne tik puikūs medžiokliniai šunys. Jie taip pat yra labai protingi. Jų beribė energija ir greitas protas reikalauja tokių galimybių kaip treniruotės ir interaktyvūs žaidimai.

13. Pomeranijos šuo (Pomeranian)

Pomeranijos šuo (Pomeranian)

Pomeranai pasižymi ypatingu prisitaikomumu, leidžiančiu jiems sėkmingai gyvuoti įvairiose aplinkose. Jie greitai mokosi, greitai supranta naujus nurodymus. Šis prisitaikomumas taip pat pasireiškia skirtingose gyvenimo situacijose, todėl jie tinka tiek gyvenimui bute, tiek didesniuose namuose.

12. Borderterjeras (Border Terrier)

Borderterjeras (Border Terrier)

Borderterjerai yra žinomi dėl savo smalsumo ir sumanumo. Nepaisant mažo dydžio, jie yra ištvermingi ir gali puikiai pasirodyti įvairiose šunų sporto šakose ir užsiėmimuose.

11. Belgų aviganis (Belgian shepherd)

Belgų aviganis (Belgian shepherd)

Belgijos aviganiai dažnai pasirenkami sudėtingiems vaidmenims, pavyzdžiui, policijos ir kariniam darbui dėl savo intelekto ir dresūros. Jie klesti aplinkoje, kur jiems duodamos užduotys lavinančios protą.

10. Rotveileris (Rottweiler)

Rotveileris (Rottweiler)

Rotveileriai yra ne tik stiprūs ir ištikimi, bet ir protingi. Tinkamai treniruojantis ir socializuojant, jie gali būti nuostabūs kompanionai, žinomi dėl savo apsauginių instinktų ir paklusnumo.

9. Papilijonas (Papillon)

Papilijonas (Papillon)

Papiljonai gali būti mažo dydžio, tačiau jų smegenys yra didelės. Šie žaislinių veislių šunys greitai mokosi ir dėl savo sumanumo ir veržlaus pobūdžio dažnai pasižymi judrumu ir paklusnumu.

8. Australų aviganis (Australian Shepherd)

Australų aviganis (Australian Shepherd)

Australijos aviganiai išpopuliarėjo JAV dėl savo ganymo sugebėjimų ir intelekto. Jiems reikia psichinės stimuliacijos ir fizinio aktyvumo, kad jie klestėtų, todėl jie yra puikus pasirinkimas aktyviems asmenims ar šeimoms.

7. Labradoro retriveris (Labrador Retriever)

Labradoro retriveris (Labrador Retriever)

Labradoro retriveriai yra ne tik draugiški ir bendraujantys, bet ir labai protingi. Jų noras įtikti šeimininkams ir gebėjimas prisitaikyti prisidėjo prie jų didelio populiarumo kaip šunų vedlių, tarnybinių šunų ir šeimos augintinių.

6. Šeltis (Shetland Sheepdog)

Šeltis (Shetland Sheepdog)

Šie šunys, dažnai vadinami „šeltais“, turi įgimtą judrumą ir intelektą, dėl kurių jie išsiskiria. Jie klesti paklusnumo ir judrumo varžybose, demonstruodami savo sumanumą ir norą mokytis.

5. Dobermanas (Doberman Pinscher)

Dobermanas (Doberman Pinscher)

Dobermanai yra žinomi dėl savo ištikimybės ir puikios apsaugos, tačiau jie taip pat yra labai protingi. Jie gali greitai suvokti dresūros koncepcijas ir tobulėti įvairiose šunų sporto šakose, todėl jie yra idealus pasirinkimas aktyviam ir įsitraukusiam šeimininkui.

4. Auksaspalvis retriveris (Golden Retriever)

Auksaspalvis retriveris (Golden Retriever)

Auksaspalviai retriveriai sujungia intelektą su draugišku ir švelniu elgesiu. Jų gebėjimas suprasti ir vykdyti komandas bei kantrybė daro juos nuostabiais šeimos augintiniais ir terapiniais šunimis.

3. Vokiečių aviganis (German Shepherd)

Vokiečių aviganis (German Shepherd)

Vokiečių aviganiai yra gerai vertinami dėl savo sumanumo, lojalumo ir universalumo. Dėl savo aštraus proto ir stiprios darbo etikos jie dažnai dirba policijos, tarnybų, paieškos ir gelbėjimo šunimis.

2. Pudelis (Poodle)

Pudelis (Poodle)

Pudeliai dažnai siejami su elegantiška išvaizda, tačiau jie taip pat yra vienos protingiausių veislių. Galimi trijų dydžių – standartiniai, miniatiūriniai ir žaisliniai – pudeliai yra ne tik protingi, bet ir universalūs, puikiai tinkantys įvairioms šunų sporto šakoms ir užsiėmimams.

1. Borderkolis (Border Collie)

Borderkolis (Border Collie)

Žvalgybos topų viršūnėje yra Borderkolis. Šie šunys garsėja savo ganymo sugebėjimais ir gali greitai išmokti įvairių komandų. Jų energija ir aštrus protas daro juos puikiais darbo šunimis ir kompanionais aktyvioms šeimoms.


Šuns įtraukimas į savo gyvenimą yra įsipareigojimas, už kurį ateina didžiulis atlygis. Jei ieškote pūkuoto draugo, kuris galėtų neatsilikti nuo jūsų intelektualinių siekių ir suteiktų begalinę meilę, vienos iš šių protingų veislių pasirinkimas gali būti tobulas.

Atminkite, kad nors iš veislės savybių galima susidaryti bendrą supratimą apie šuns intelektą, kiekvienas šuo yra individualus, o jo auklėjimas ir mokymas vaidina svarbų vaidmenį formuojant jų protą ir elgesį.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai