Top 5 nuodingiausios gyvatės pasaulyje

Straipsnio turinys

Gyvatės šimtmečius žavėjo ir gąsdino žmones. Nors daugelis gyvačių rūšių yra nekenksmingos, yra ir tokių, kurių nuodai yra tokie stiprūs, kad gali būti mirtini žmonėms ir kitiems gyvūnams.

Šiame straipsnyje išnagrinėsime 5 populiariausias pasaulyje nuodingiausias gyvates, pabrėždami jų savybes, buveines ir pavojų, kurį jos kelia žmonėms.

1. Žemyninis Taipanas (Oxyuranus microlepidotus)

žemyninis taipanas

Taip pat žinomas kaip „nuožmioji gyvatė“ arba „mažoji gyvatė“, žemyninis Taipanas turi nuodingiausios gyvatės planetoje titulą. Aptinkama sausringuose Australijos regionuose, jos nuodai yra 50 kartų toksiškesni nei Indijos kobros. Tačiau ši nepagaunama gyvatė yra palyginti neagresyvi ir retai su ja susiduria žmonės, o tai, laimei, sumažina apsinuodijimo riziką.

2. Belcherio jūros gyvatė (Hydrophis belcheri)

Belcherio jūros gyvatė

Kaip pati nuodingiausia jūros gyvatė, Belcherio jūros gyvatė gyvena Pietryčių Azijos ir Šiaurės Australijos pakrančių vandenyse. Jo nuodai yra neįtikėtinai stiprūs, juose yra ir neurotoksinių, ir miotoksinių komponentų.

Keista, kad nepaisant didžiulio stiprumo nuodų, ši rūšis yra paklusni ir retai kelia grėsmę žmonėms, daugiausia dėl to, kad ji mėgsta gilius vandenis.

3. Karališkoji Kobra (Ophiophagus hannah)

karališkoji kobra

Karališkoji kobra, žinoma dėl savo įspūdingo dydžio ir mirtinų nuodų, yra ilgiausia nuodinga gyvatė pasaulyje. Gimtosiuose Pietryčių Azijos ir Indijos subkontinento miškuose, ji pirmiausia medžioja kitas gyvates. Jo nuoduose yra neurotoksinų, kurie gali sukelti grobio paralyžių ir kvėpavimo nepakankamumą. Nors žmonių įkandimai yra gana reti, apsinuodijimas gali būti mirtinas be skubios medicininės pagalbos.

4. Juodoji Mamba (Dendroaspis polylepis)

juodoji mamba

Juodoji mamba, randama įvairiose Afrikos vietose, garsėja savo greičiu ir agresyvumu, ypač kai gresia pavojus. Tai greičiausia sausumos gyvatė, galinti pasiekti iki 12 mylių per valandą (20 km/h) greitį.

Juodosios mambos nuodai yra stiprus neurotoksinų ir kardiotoksinų mišinys, o vienas įkandimas gali įleisti didelį kiekį nuodų. Be skubios medicininės pagalbos juodosios mambos įkandimas gali būti mirtinas.

5. Pakrantės taipanas (Oxyuranus scutellatus)

Pakrantės taipanas

Pakrantės taipanas, randamas Australijos pakrantės regionuose, yra dar viena labai nuodinga gyvatė. Nors jis yra mažiau nuodingas nei žemyninis taipanas, jis vis tiek laikomas ypač pavojingu. Jo nuodai yra stiprus neurotoksinų ir prokoaguliantų kokteilis, sukeliantis greitą ir stiprų apsinuodijimą. Laimei, ši gyvatė yra gana drovi ir mieliau vengia susitikimų su žmonėmis.


Nuodingiausios pasaulyje gyvatės kelia baimę, primindamos, kaip svarbu gerbti ir saugoti šias nuostabias būtybes ir jų buveines. Nors daugelis gyvačių atlieka lemiamą vaidmenį palaikant ekologinę pusiausvyrą, būtina būti atsargiems ir išmanyti tam tikruose regionuose gyvenančias nuodingas rūšis.

Suprasdami šias gyvates ir jų elgesį, galime saugiai su jomis egzistuoti ir įvertinti jų vietą gamtos pasaulyje. Atminkite, kad jei kada nors susiduriate su nuodinga gyvate, geriausia laikytis saugaus atstumo ir, jei reikia, kreiptis į specialistus.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai