Turtingiausi pasaulio žmonės 2024: Top 10 įtakingiausių milijardierių

Pasaulio ekonomikos peizažas nuolatos keičiasi, o kartu kinta ir turtingiausių žmonių sąrašas. Šiame straipsnyje pristatome kas yra tie turtingiausi pasaulio žmonės 2024, kurie ne tik įtvirtina savo pozicijas įvairiose pramonės šakose, bet ir demonstruoja, kaip inovacijos, verslumo dvasia ir strateginis požiūris gali pakeisti pasaulio ekonominį kraštovaizdį. Šių asmenų turtai ir veikla rodo naujausias tendencijas, svarbiausias sektorių permainas ir būsimą ekonomikos raidos kryptį.

10. Larry Page

Pradedame sąrašą nuo Larry Page, kurio turtas siekia 114 milijardų dolerių. Larry yra vienas iš Google įkūrėjų ir nepaisant to, kad 2019 metais jis atsistatydino iš Alphabet (Google motininės įmonės) generalinio direktoriaus pareigų, vis dar išlieka valdybos nariu ir kontroliuojančiu akcininku. Jo indėlis į technologijų industriją ir tolesnis įsitraukimas į įvairias investicijas išlieka nepakeičiamas.

9. Mukesh Ambani

Su 116 milijardų dolerių turto vertės, Mukesh Ambani užima devintą vietą. Jis yra Reliance Industries vadovas ir akcininkas, įmonės, veikiančios petrochemijos, dujų, telekomunikacijų, mažmeninės prekybos ir finansų paslaugų sektoriuose. Ambani įtaka Indijos ekonomikai yra milžiniška, o jo verslo imperija tęsia plėtrą įvairiose pramonės šakose.

8. Steve Ballmer

Steve Ballmer, buvęs “Microsoft” generalinis direktorius, turi 121 milijardo dolerių turtą. Jo energija ir charizma vadovaujant vienai didžiausių technologijų įmonių pasaulyje lėmė jo įtraukimą į turtingiausių žmonių sąrašą. Po atsistatydinimo iš “Microsoft”, Ballmer aktyviai dalyvauja filantropinėje veikloje ir investuoja į sporto komandas.

7. Bill Gates

Bill Gates, “Microsoft” įkūrėjas, su 128 milijardų dolerių turto verte užima septintą vietą. Gates yra vienas žinomiausių asmenybių technologijų sektoriuje ir pasaulyje, žinomas ne tik dėl savo verslo sėkmės, bet ir dėl savo labdaros darbų per Bill & Melinda Gates fondą.

6. Warren Buffett

Žinomas kaip “Omahos orakulas”, Warren Buffett yra vienas sėkmingiausių investuotojų visame pasaulyje. Su 133 milijardų dolerių turto, jis užima šeštą vietą sąraše. Buffett savo turto dalį skyrė filantropijai, tačiau ir toliau išlieka aktyvus finansų rinkose.

5. Larry Ellison

Larry Ellison, “Oracle” bendraįkūrėjas ir technologijų direktorius, turi 141 milijardo dolerių turtą. Jo įmonė tebėra viena pagrindinių žaidėjų pasaulinėje kompiuterinės programinės įrangos ir debesų kompiuterijos rinkoje.

4. Mark Zuckerberg

“Facebook” įkūrėjas Mark Zuckerberg, turintis 177 milijardus dolerių, yra ketvirtas turtingiausių pasaulio žmonių sąraše. Nors “Facebook” (dabar “Meta Platforms”) susidūrė su įvairiais iššūkiais, Zuckerberg vis dar yra vienas įtakingiausių žmonių technologijų industrijoje.

3. Jeff Bezos

Jeff Bezos, “Amazon” įkūrėjas, yra trečioje vietoje su 194 milijardų dolerių turtu. Nuo mažos knygų parduotuvės internete iki vienos didžiausių prekybos platformų pasaulyje, Bezos vadovavimas “Amazon” padėjo jam tapti vienu iš turtingiausių žmonių pasaulyje.

2. Elon Musk

Elon Musk, žinomas dėl savo darbo su “Tesla”, “SpaceX” ir kitomis įmonėmis, yra antras turtingiausias žmogus su 195 milijardų dolerių turtu. Jo novatoriškas požiūris į automobilių gamybą, kosminį transportą ir kitas pramonės šakas pakeitė daugybę sektorių.

1. Bernard Arnault ir šeima

Turtingiausias žmogus pasaulyje 2024 metais yra Bernard Arnault, kurio turtas siekia 233 milijardus dolerių. Vadovaudamas LVMH imperijai, kuriai priklauso 75 mados ir kosmetikos prekės ženklai, įskaitant Louis Vuitton ir Sephora, Arnault dominuoja prabangos prekių rinkoje.


Šaltinis – Forbes

Išvada

Turtingiausi pasaulio žmonės 2024 atspindi ne tik asmeninius turtus, bet ir įvairių pramonės šakų pokyčius bei technologijų, finansų ir mados sektorių įtaką pasaulio ekonomikai. Šie asmenys ne tik generuoja nepaprastus turtus, bet ir daro didelę įtaką socialinei ir ekonominei aplinkai, keisdami mūsų gyvenimo būdą ir pasaulėžiūrą.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai