Kaip išnaikinti skruzdėles namuose: skruzdėlių naikinimas namuose

Skruzdėlės namuose gali tapti tikru iššūkiu. Ne tik kad jos sukelia diskomfortą, bet ir gali nešioti įvairias bakterijas, o kartais net ir sugadinti maistą. Laimei, yra keletas veiksmingų būdų, kaip gali būti atliktas skruzdėlių naikinimas namuose. Šiame straipsnyje aptarsime efektyviausias priemones ir praktiškus patarimus, kaip išnaikinti skruzdėles namuose.

Kaip išnaikinti skruzdėles namuose

1. Valykite problematiškas vietas

Pirmas žingsnis – nustatyti, kas pritraukė skruzdėles. Ar tai buvo medaus lašas ant indų ar pamiršta šaukutė kriauklėje – visada yra priežastis. Valydami galite pašalinti priežastį, ir, jei pasiseks, skruzdėlės išsikraustys pačios.

2. Sustabdykite skruzdėles su actu

Skruzdėlių žvalgybos komandos maistą randa naudodamos feromonus, kurie palieka kelią kitoms skruzdėlėms. Todėl vien nušluostyti skruzdėles nepakanka – reikia sunaikinti jų pėdsaką. Tam galite naudoti acto ir vandens mišinį santykiu 1:3 ir purkšti ten, kur pastebėjote skruzdėles, jei norite išmokti, kaip išnaikinti skruzdėles namuose efektyviai.

3. Naudokite kvapus, kurių skruzdėlės nemėgsta

Norint natūraliai atbaidyti skruzdėles, galima naudoti pipirmėčių ar levandų aliejų (du kvapus, kurių skruzdėlės nemėgsta), sumaišytus su vandeniu. Šį mišinį purškite ant langų palangių ar durų rėmų. Jeigu nuspręsite naudoti cheminius produktus, ieškokite tų, kurių sudėtyje yra boro rūgšties, bet atidžiai perskaitykite instrukcijas – kai kurie gali būti pavojingi gyvūnams ir mažiems vaikams.

4. Eteriniai aliejai

Pavyzdžiui, pipirmėtės, levandų ar čiobrelių aliejus. Skiedžiami vandeniu eteriniai aliejai gali būti naudojami kaip natūralūs atbaidymo būdai.

Kaip išnaikinti skruzdėles lauke

skruzdėlių naikinimas namuose
skruzdėlių naikinimas namuose

1. Ieškokite šaltinio

Ieškokite skruzdėlių lizdų sode ar šalia namo pamato, nes tai gali būti esminis žingsnis mokinantis, kaip išnaikinti skruzdėles namuose. Medienos skruzdėlės mėgsta slėptis pažeistoje ar drėgnoje medienoje, tad patikrinkite medžių kamienus, medienos krūvas, pažeistus medžius, senus lauko baldus ir kitas lauko konstrukcijas.

2. Naudokite verdantį vandenį

Radę lizdą, užpilkite verdančio vandens ant skruzdėlynų arba vietiniu būdu apdorokite naudodami lauko insekticidą.

3. Cinamonas kaip natūralus atbaidymo būdas

Pabarstykite cinamono miltelius arba purškite cinamono aliejaus ir vandens mišinį ant skruzdėlių takų ir įėjimo taškų.

4. Kavos tirščiai – neįprastas, bet veiksmingas metodas

Paskleiskite kavos tirščius aplink namo pamatus arba skruzdėlių įėjimo vietas. Kavos kvapas atbaido skruzdėles.

5. Citrusinių vaisių žievelės

Paskirstykite džiovintų citrusinių vaisių, pavyzdžiui, apelsinų ar citrinų, žieveles aplink namo įėjimus arba skruzdėlių judėjimo vietas. Citrusų kvapas atgraso skruzdėles ir yra vienas iš natūralių metodų, kaip išnaikinti skruzdėles namuose.

6. Vandenilio peroksidas

Purškite vandenilio peroksido (3%) ir vandens mišinį ant skruzdėlių takų. Tai padeda išvalyti feromonų takus ir dezinfekuoja paviršius.

7. Prižiūrėkite savo kiemą

Tvarkinga aplinka – lengviausias būdas išlaikyti skruzdėles toli. Sekite šakas, krūmus ar uogias, kurios liečia jūsų namą ir gali sudaryti patogų kelią skruzdėlėms patekti į vidų.


Šie patarimai padės jums efektyviai kovoti su skruzdėlių problema tiek namuose, tiek lauke, naudojant saugias ir natūralias priemones. Svarbu reguliariai tikrinti ir kartoti šias procedūras, kad išlaikytumėte skruzdėlių nemą aplinką.

Kaip užkirsti kelią skruzdėlių patekimui į namus

skruzdėlių naikinimo priemonės
skruzdėlių naikinimo priemonės

Užsandarinkite visas įėjimo vietas

Užsandarinkite visus plyšius ir atvirus įtrūkimus durų bei langų rėmuose naudodami silikoną ar kitą tarpinę.

Slėpkite saldumynus

Juodosios sodų skruzdėlės (įdomus faktas apie skruzdes: jos iš tiesų tamsiai rudos!) yra labiausiai tikėtinos įsibrovėlės. Laikykite maistą, ypač medų, klevų sirupą ir cukrų, sandariai uždarytuose indeliuose arba gerai apvyniokite folija ar plastikine plėvele, jei norite sužinoti, kaip išnaikinti skruzdėles namuose.

Tvarkykite namus

Reguliariai valykite stalviršius, grindis, spinteles ir spintas, kuriose dažniausiai kaupiasi trupiniai. Laikykite augintinio maistą tinkamai uždarytą tarp maitinimų ir reguliariai valykite augintinio dubenis.

Išneškite šiukšles

Įsitikinkite, kad šiukšlių dėžės (ypač virtuvėje!) yra uždarytos ir patikrinkite, ar ant dėžės nėra likę maisto likučių, kai išnešate šiukšles.

Prevencija

  • Laikykite maistą uždaruose indeliuose.
  • Išvalykite maisto likučius ir išplaukite indus iškart po valgio.
  • Reguliariai šluostykite grindis ir paviršius, kad pašalintumėte maisto likučius ir skruzdėlių feromonų takus.
  • Ištuštinkite šiukšliadėžes ir palaikykite šiukšlių zonas švarias ir sausas.

Skruzdėlės namuose neabejotinai gali sukelti nemažai nepatogumų, tačiau, kaip matėme, yra daugybė efektyvių būdų, kaip išnaikinti skruzdėles namuose. Nuo namų švaros palaikymo ir naturalių atbaidymo priemonių iki inovatyvių sprendimų, tokių kaip cinamono ar vandenilio peroksido naudojimas – galimybės yra įvairios. Svarbiausia yra ne tik pašalinti esamas skruzdėles, bet ir užkirsti kelią jų sugrįžimui, reguliariai taikant prevencines priemones ir išlaikant namus bei aplinką švaria ir tvarkinga. Skruzdėlių naikinimas namuose – įmanomas!

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai