Australijos rožiniai ežerai: stulbinantis gamtos reiškinys

Įsivaizduokite skrendantys per Australijos giedrą mėlyną dangų ir staiga po jumis atsiranda nuostabus rožinis ežeras, primenantis milžinišką burbulinės gumos baseiną. Tai nėra vaizduotės vaisius; tai tikras ir stulbinantis gamtos reiškinys.

Australijos žinomiausias rožinis ežeras: Hillier ežeras

rožinis ežeras

Ant nuošalios Vidurinės salos, vakarų Australijos pakrantėje, yra ryškus, burbulinės gumos rožinis ežeras, kuris daugelį metų stebino ir kėlė mokslininkų bei turistų susidomėjimą.

Kodėl Hillier ežeras yra rožinės spalvos?

Rožinis atspalvis nėra magijos ar fėjų dulkių rezultatas, bet biologijos ir chemijos derinys. Mokslininkai nustatė, kad spalva atsiranda dėl unikalių mikroorganizmų, esančių ežere, derinio:

  • Dunaliella salina: dumblių rūšis, kuri gerai auga didelėse druskos koncentracijose ir gamina beta karotiną, suteikiantį jai raudonai rožinį atspalvį.
  • Halobakterijos: ekstremofilinės bakterijos, kurios gyvena intensyviose druskos aplinkose, pavyzdžiui, druskos lygumose, ir skleidžia raudoną pigmentą.

Įdomu tai, kad panašios dumblialgės taip pat auga Negyvojosjūroje ir kituose didelės druskos koncentracijos vandens telkiniuose.

Apsilankymas Hillier ežere

Nors Hillier ežeras yra akivaizdus reginys, pasiekti Vidurinę salą nėra lengva. Salą galima pasiekti tik laivu ar lėktuvu, o ant jos žengti draudžiama. Tačiau oro vaizdai? Tikrai verta.

Kiti Australijos rožiniai grožiai

Hillier ežeras nėra vienintelis rožinis stebuklas Australijoje. Toliau į rytus esantis Murray-Sunset nacionalinis parkas Viktorijoje yra ne vieno, o keturių kerinčių rožinių ežerų namai. Šie ežerai keičiasi, pateikdami spalvas nuo gilios rožinės iki švelnios lašišinės.

Rožiniai ežerai visame pasaulyje

rožiniai ežerai pasaulyje

Australija nėra vienintelė šalis su rožiniais vandens telkiniais. Nuo Retba ežero Senegale iki Salinas de Torrevieja Ispanijoje ir nuostabaus Pekelmeer vaizdo Karibų jūros saloje Bonaire, rožiniai ežerai yra visame pasaulyje.

Kiek yra rožinių ežerų?

Yra 29 žinomi rožiniai ežerai visame pasaulyje. Rožinius vandens telkinius galite rasti visame pasaulyje, nuo Retba ežero Senegale iki Salinas de Torrevieja Ispanijoje iki Pekelmeer Karibų jūros saloje Bonaire.

Ar saugu maudytis rožiniuose ežeruose?

Teoriškai galima maudytis druskotuose ežeruose, tačiau dėl didelės druskos koncentracijos tai nerekomenduojama. Tam, kad išsaugotumėte šiuos gamtos stebuklus ateities kartoms, geriau atsisakyti maudynių Rožiniame ežere.

Ar rožiniame ežere gyvena kokie nors gyvūnai?

Dėl didelio druskos kiekio ir kitų veiksnių, vieninteliai gyvi organizmai Rožiniame ežere yra mikroorganizmai, įskaitant Dunaliella salina – raudonąją dumblialgę, kuri sukelia druskos kiekį ežere ir sukuria raudoną dažiklį, suteikiantį ežerui jo spalvą, taip pat raudonąją Halobakteriją, kuri yra druskos sluoksniuose.

Rožinių ežerų įtaka vietinei ekonomikai ir turizmui:

Rožiniai ežerai, tokie kaip Retba ežeras Senegale ir Hillier ežeras Australijoje, yra populiarūs turistų lankytini objektai. Jų unikali spalva traukia turistus iš viso pasaulio, įskaitant vietinį turizmą ir ekonomiką. Kai kuriose rožiniuse ežeruose išgaunama druska, teikianti ekonominės naudos vietos bendruomenėms.

Rožinių ežerų atsiradimas – natūralus procesas ar žmogaus veikla:

Rožinių ežerų formavimasis yra natūralus procesas. Jų išskirtinė rožinė spalva dažnai siejama su tam tikrų bakterijų ir dumblių buvimu. Pavyzdžiui, Retba ežero rožinė spalva yra dėl “Dunaliella salina” dumblių, kurie gamina raudoną pigmentą reaguodami į didelį druskos kiekį. Tai nėra žmogaus veiklos rezultatas.


Išvada:

Rožiniai ežerai yra stulbinantis gamtos reiškinys, kuris traukia turistus iš viso pasaulio. Jų unikali spalva yra dėl tam tikrų mikroorganizmų, kurie gyvena didelėse druskos koncentracijose. Nors šie ežerai yra nuostabūs reginys, svarbu juos saugoti ir išlaikyti ateities kartoms.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai