Besse Cooper: 116 metų amžiaus išmintis ir patarimai ilgaamžiškumui

Straipsnio turinys

Besse Cooper, mirusi šią savaitę, buvo pripažinta vyriausiu gyvenusiu žmogomi planetoje. Ji sulaukė 116 metų. Tai ne tik įspūdingas amžius, bet Cooper taip pat buvo viena iš penkių vyriausių amerikiečių istorijoje.

Besse gimė 1896 metais. 1924 metais ji ištekėjo už Luthero Cooper. Jis mirė prieš pusę amžiaus, 1963 metais, tačiau Besse nesudomino antra santuoka. Iš šios santuokos ji turėjo keturis vaikus, vienuolika anūkų, trylika proanūkų ir du proproanūkus.

Besse Cooper giuneso rekordas

Kalbant su “Guinness pasaulio rekordų” knyga, kai Besse buvo paklausta apie ilgaamžiškumo paslaptis, ji pasidalino dviem paprastomis, bet giliomis mintimis: “Aš rūpinuosi savo reikalais. Ir nevalgau šiukšlių.”

Šie du teiginiai nusipelno platesnio aptarimo ir panaudojimo mūsų gyvenime.

“Aš rūpinuosi savo reikalais”

Stresas yra nematomas žmogaus gyvenimo trumpintojas. Daugelis mokslininkų teigia, kad stresas gali sutrumpinti mūsų gyvenimą. Besse patarimas vengti nereikalingų problemų ir nesivelti į kitų reikalus gali būti vienas iš ilgaamžiškumo šaltinių.

Dauguma mūsų dažnai lygina savo gyvenimus su kaimynų, draugų ar kolegų gyvenimais. Toks lyginimas dažnai sukuria nereikalingą stresą, nes mes norime atrodyti geriau, turtingiau ar sėkmingiau. Tačiau Besse Cooper mokė gyventi be šių lyginimų ir rūpintis tik savo gyvenimu, o tai galėjo būti vienas iš jos ilgaamžiškumo raktų.

Besse Cooper

“Aš nevalgau šiukšlių”

Mityba yra labai svarbi mūsų sveikatai. Besse Cooper savo gyvenime vengė nesveikos mitybos, o tai tikriausiai prisidėjo prie jos ilgaamžiškumo. Tačiau šis teiginys turi platesnę prasmę. Be nesveikos mitybos, turėtume vengti ir “neigiamų” minties procesų, “toksiškų” žmonių ir nesveikų įpročių.


Išvados

Besse Cooper yra puikus pavyzdys, kad mūsų gyvenimo trukmė ir kokybė priklauso nuo mūsų pasirinkimų. Jos pasirinkimai buvo paprasti, bet labai išmintingi. Ji rūpinosi savo reikalais, vengė nesveikos mitybos ir gyveno laimingą bei pilnavertį gyvenimą. Galime daug ko išmokti iš šios nuostabios moters ir taikyti jos išmintį savo gyvenime.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai