Dažniausi mirštančių ligoninės pacientų apgailestavimai

Straipsnio turinys

Bronnie Ware yra slaugė Australijoje. Ji daugiau nei dešimtmetį konsultavo mirštančius žmones. Per šį laikotarpį ji pradėjo fiksuoti dažniausiai pasitaikančias mirties lovoje išreikštas apgailestavimus. Po 12 metų ji padarė išvadą, kad dažniausias apgailestavimas buvo toks: “Norėčiau, kad būčiau turėjęs drąsos gyventi gyvenimą, kuris būtų tikrai mano, o ne toks, kokio kiti iš manęs tikėjosi”[^1^].

Kodėl tai yra toks dažnas apgailestavimas gyvenimo pabaigoje?

pagyvenusi laiminga pora

Labai retai esame priversti gyventi taip, kaip nenorime. Tačiau daugelis mūsų vis tiek vėliau apgailestauja, kad gyveno taip, kaip norėjo kiti, o ne tikrai sau.

Kai jaučiuosi lyg stovėčiau vietoje, dažniausiai tai atsitinka dėl to, kad neturiu aiškaus tikslo. Užsiimu darbais be aiškaus supratimo, ką iš tikrųjų noriu pasiekti ar kokius pokyčius noriu matyti savo gyvenime. Jei nesate aiškiai apsisprendę, kas jums yra svarbu, galite pakliūti į spąstus ir elgtis taip, kaip kitų žmonių nuomone turėtumėte. Abipusės situacijos dažniausiai kyla, kai nepriimame sprendimo dėl savo įsitikinimų.

Toks neapibrėžtumas lemia, kad daugelis mūsų gyvena taip, kaip kiti tikisi, o ne gyvenimą, kuris būtų tikras mums.

pensininkų pora

Norėčiau, kad kiekvienas iš mūsų galėtų gyventi gyvenimą su tikslu ir reikšme, todėl noriu pasidalinti metodu, kurį vadinu „Taikinio metodas“.

„Taikinio metodas“

Šaunus lankininkas pirmiausia turi žinoti, kur yra taikinys, prieš įtempdamas lanką. Mūsų užmojai dažnai nesiseka, nes juose trūksta aiškumo ir tikslumo2.

Mes dažnai gyvename taip. Šaudome strėles į viską, tik ne į taikinį. Taikinio metodas susikoncentruoja ne į įrankius ar išteklius, bet į taikinio tapatybę ir vietą. Jis verčia mus aiškiai nustatyti, ko norime gyvenime.

sveikata ir horoskopo ženkla

Gyventi gyvenimą, kuris atitiktų jūsų tikruosius norus ir siekius, galima tik tada, jei turite tikslą, pagal kurį organizuojate savo gyvenimą.

Ko jūs visada norėjote sau?

Jeigu žinote, ko norite, tikrai rasite būdą tai pasiekti. Per dažnai šaudome strėles bendroje norimų dalykų kryptimi, o ne bandome suprasti, kaip galėtume gyventi taikinio gyvenimą. Ar jūs mėginate pataikyti į taikinį ar šaudote bendroje kryptimi, net nežinodami, kur tiksliai norite atsidurti?

Tikrumas ir aiškumas dėl savo tikslų ir vertybių padarys drąsius žingsnius paprastesniais. Tikslumo svarba yra viskas.


Šaltiniai:

  1. Top Five Regrets of the Dying
  2. Michel de Montaigne: Essays

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai