Kodėl žmonės perka loterijos bilietus? Kas dažniausiai žaidžia lošimuose?

Straipsnio turinys

Loterija – tai ne tik žaidimas, bet ir socialinis reiškinys, kuris jau daugelį metų traukia žmonių dėmesį visame pasaulyje. Bet kodėl žmonės perka loterijos bilietus? Kas yra tie žmonės, kurie dažniausiai žaidžia lošimuose? Šiame straipsnyje bandysime atsakyti į šiuos klausimus.

Pirkimo priežastys

eurojacpot loterija

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės perka loterijos bilietus, yra viltis laimėti didelius pinigus. Daugelis svajoja apie tai, kaip jie galėtų pakeisti savo gyvenimą, jei tik laimėtų milijoninę premiją. Ši svajonė apie greitą ir lengvą praturtėjimą yra stipri motyvacija daugeliui žmonių.

Be to, loterija yra prieinama pramoga. Už nedidelę kainą žmogus gali patirti įtampos ir jaudulio jausmą, laukdamas lošimo rezultatų. Tai suteikia galimybę pabėgti nuo kasdienybės rūpesčių ir svajoti apie geresnę ateitį.

Kas dažniausiai žaidžia lošimuose?

Loterijos žaidėjai yra labai įvairūs. Tai gali būti tiek jauni, tiek vyresni žmonės, tiek moterys, tiek vyrai. Tačiau yra keletas bendrų bruožų, kurie būdingi daugumai loterijos žaidėjų.

Pirma, daugelis žaidėjų yra optimistai. Jie tiki, kad jiems pasiseks ir jie galės laimėti didelį prizą, nepaisant mažų šansų. Antra, daugelis žaidėjų yra impulsyvūs. Jie perka bilietus staiga, be ilgų apmąstymų, dažnai paskatinti reklamos ar kitų žmonių pavyzdžio.

Rizikos veiksniai, kurie skatina žaisti loterijoje:

 1. Reklama ir rinkodara. Intensyvi loterijos reklama gali sukurti įspūdį, kad laimėjimas yra lengvas ir greitas būdas praturtėti. Reklamos dažnai pateikia laimėjimo istorijas, kurios skatina kitus žaisti.
 2. Socialinis spaudimas. Kai draugai, šeimos nariai ar kolegos žaidžia loterijoje, tai gali skatinti ir kitus daryti tą patį, norint “neatsilikti”.
 3. Prieinamumas. Loterijos bilietų pardavimo taškai yra lengvai pasiekiami, pavyzdžiui, parduotuvėse, kioskose ar internete, todėl pirkti bilietą yra labai paprasta.
 4. Optimizmas ir viltis. Žmonės dažnai pervertina savo šansus laimėti, manydami, kad jiems pasiseks labiau nei kitiems.
 5. Finansiniai sunkumai. Kai kuriems žmonėms, patiriantiems finansinių sunkumų, loterija atrodo kaip būdas greitai išspręsti savo problemas.
 6. Nuobodulys ar noras patirti įtampos. Kai kuriems žmonėms žaisti loterijoje yra būdas praleisti laiką ar patirti jaudulio jausmą.
 7. Rutina. Kai kurie žmonės perka loterijos bilietus kaip įpročio dalį, net neapmąstydamas šansų ar rizikos.
 8. Impulsyvumas. Kai kurie žmonės perka bilietus staiga, be apmąstymų, paskatinti akimirkos noro ar emocijos.
 9. Kultūriniai veiksniai. Kai kuriose kultūrose lošimas gali būti laikomas priimtina pramoga ar net tradicija.
 10. Priklausomybė nuo azartinių žaidimų. Kai kuriems žmonėms žaisti loterijoje gali tapti priklausomybe, kurią sunku kontroliuoti.
 11. Pervertinimas. Žmonės dažnai pervertina mažų šansų įvykius, todėl jie mano, kad laimėjimas yra tikėtinesnis nei iš tikrųjų yra.
 12. Savęs įvertinimo klaida. Kai kurie žmonės mano, kad jie turi ypatingą strategiją ar “jutimą”, kuris padės jiems laimėti.

Šie rizikos veiksniai gali skatinti žmones žaisti loterijoje, net žinant, kad šansai laimėti yra labai maži. Svarbu suprasti šiuos veiksnius ir būti sąmoningam, renkantis žaisti ar ne.

Kokia yra tikimybė laimėti loterijoje? kam tai prislygsta?

kas dažniausiai žaidžia loterijoje

Tikimybė laimėti loterijoje priklauso nuo konkretaus lošimo tipo ir taisyklių. Pavyzdžiui, daugelyje didelių loterijų, kur žaidėjai turi pasirinkti tam tikrą skaičių rinkinį iš didelio skaičių intervalo, tikimybė laimėti pagrindinį prizą yra labai maža.

Priklausomai nuo loterijos tipo, tikimybė laimėti gali svyruoti nuo 1 iš kelių milijonų iki 1 iš kelių dešimtys milijonų ar net šimtų milijonų. Pavyzdžiui, jei loterijoje reikia pasirinkti 6 skaičius iš 49, tikimybė laimėti pagrindinį prizą yra 1 iš 13,983,816.

Kad geriau suprastumėte, kokia maža yra ši tikimybė, galima palyginti su kitais retais įvykiais:

 1. Tikimybė būti užpultam ryklio: 111,5 milijonų.
 2. Tikimybė gauti žaibo smūgį: 1 1 milijono.
 3. Tikimybė rasti dvigubą perlą: 1 250,000.

Taigi, tikimybė laimėti loterijoje yra mažesnė nei daugelis kitų retų įvykių. Tačiau žmonės vis tiek žaidžia loterijoje, nes jie svajoja apie galimybę pakeisti savo gyvenimą ir tiki, kad jiems pasiseks.

Iš ko galima suprasti, kad turite priklausomybę lošimams?

Priklausomybė nuo lošimų yra rimta problema, kuri gali turėti ilgalaikių pasekmių asmeniui ir jo šeimai. Štai kai kurie požymiai ir simptomai, kurie gali rodyti, kad asmuo turi priklausomybę nuo lošimų:

 1. Nuolatinis noras žaisti. Asmuo nuolat galvoja apie lošimus, planuoja, kada ir kur jis vėl žais.
 2. Stiprėjantis lošimo poreikis. Asmuo jaučia poreikį lošti vis daugiau pinigų, kad pasiektų tą patį jaudulio lygį.
 3. Nesėkmingi bandymai sustabdyti ar sumažinti lošimą. Asmuo bandė daug kartų nustoti lošti ar sumažinti lošimo laiką, bet nesėkmingai.
 4. Nerimas ar dirglumas, kai bandoma nustoti lošti. Kai asmuo bando sumažinti lošimą arba visiškai nustoti, jis jaučiasi neramus ar dirglus.
 5. Lošimas kaip būdas spręsti problemas. Asmuo lošia, kad pabėgtų nuo problemų arba sumažintų stresą.
 6. Grįžimas prie lošimo po pralaimėjimo. Po to, kai asmuo pralaimi pinigus lošime, jis grįžta žaisti, tikėdamasis “atidirbti” prarastus pinigus.
 7. Melavimas apie lošimo mastą. Asmuo slepia arba sumažina savo lošimo įpročius nuo šeimos narių, draugų ar gydytojų.
 8. Pavojingi finansiniai sprendimai. Asmuo gali paskolinti pinigus, parduoti daiktus ar net sukčiauti, kad gautų pinigų lošimui.
 9. Pamiršimas dėl socialinių, darbinių ar šeiminių įsipareigojimų. Lošimas tampa svarbiausia asmeniui, o kitos gyvenimo sritys tampa antraeilės.
 10. Neigimas. Asmuo neigia, kad turi problemą su lošimu, net jei kiti žmonės jį į tai atkreipia dėmesį.

Jei pastebite vieną ar kelis iš šių požymių sau ar kitiems, tai gali būti ženklas, kad yra problema su lošimu. Svarbu kreiptis pagalbos kuo anksčiau, kad būtų galima įveikti priklausomybę ir grįžti prie sveiko gyvenimo būdo.


Išvada

Loterija yra ne tik žaidimas, bet ir socialinis reiškinys, kuris atspindi žmonių svajones, viltis ir troškimus. Nors šansai laimėti yra labai maži, daugelis žmonių vis tiek žaidžia, vildamiesi pakeisti savo gyvenimą. Tai rodo, kad žmogaus viltis ir svajonės yra stipresnės už bet kokius statistinius skaičius.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai