Ką 8 kūno dalių spuogai bando pasakyti apie jūsų gyvenimo būdo įpročius

Spuogai gali atskleisti daug apie Jūsų kūno būklę ir galimus sveikatos sutrikimus. Tačiau dažniausiai jie atsiranda dėl paprastų gyvenimo būdo ypatumų, kurie gali būti lengvai pakeisti. Svarbu suprasti, kas sukėlė spuogus ir ką galime padaryti, kad ateityje jis neatsirastų.

Spuogai aplink burną gali atsirasti, jei šios srities oda yra dirginama ar dažnai liečiama, pavyzdžiui, mobiliojo telefono ar kitų daiktų, tokių kaip šalmai ar muzikiniai instrumentai. Skirtingi kosmetikos gaminiai ir veido priemonės taip pat gali būti priežastis, taip pat hormonai ir genetika. Svarbu reguliariai valyti odą švelniu valikliu ir vengti veido lietimo.

2. Ant nosies

Nosies spuogai yra vieni dažniausių. Tai atsitinka dėl didesnių porų ir didesnio riebalų gamybos. Spuogai ant nosies gali būti sukelti netinkama mityba, stresu ar tam tikrais vaistais. Svarbu laikytis higienos taisyklių ir naudoti produktus, kurie neuzkemša porų.

3. Ant kaktos

Pagrindinė priežastis yra padidėjusi riebalų gamyba. Kartais sunku nustatyti priežastį, ypač jei nesate vartoję tam tikrų vaistų, ir tai nėra susiję su hormonais ar stresu. Svarbu reguliariai valyti odą ir vengti riebaluotų plaukų produktų.

4. Žandikaulis ir kaklas

Kai kurie spuogai gali būti susiję su hormoniniais svyravimais. Jei spuogai atsiranda dėl vaistų vartojimo arba yra labai sunkūs, rekomenduojama kreiptis į dermatologą.

5. Ant skruostų

akne

Spuogai ant skruostų gali atsirasti dėl mobiliojo telefono, kuris yra puiki bakterijų pernešimo priemonė. Taip pat dėl nešvarių pagalvių ir užterštų rankų.

6. Ant nugaros

Nugaros spuogai gali būti sukelti prakaitavimu, nešvariais drabužiais ar per daug riebaluotais kūno priežiūros produktais.

7. Ant kojų

Kojų spuogai dažniausiai atsiranda dėl trinties su drabužiais ar sporto įranga. Svarbu laikytis higienos taisyklių ir dėvėti laisvus drabužius.

8. Ant krūtinės

Krūtinės spuogai gali atsirasti dėl nešvarių drabužių, per daug riebaluotų kūno priežiūros produktų ar netinkamų skalbimo miltelių.


Išvada

Spuogai gali būti ne tik estetinė problema, bet ir signalas apie mūsų kūno būklę. Svarbu klausytis savo kūno ir laikytis tinkamos higienos, kad išvengtumėte odos problemų.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai