Ką jūsų išmatos pasako apie jūsų sveikatą?

Straipsnio turinys

21-ajame amžiuje supratome, kad sveikatos stebėjimas yra svarbus. Tačiau dažnai pamirštame atkreipti dėmesį į signalus, kuriuos mums siunčia mūsų kūnas. Ar kada nors analizavote savo išmatas? Nors tai gali skambėti bjauriai, jų spalva ir forma gali daug pasakyti apie jūsų sveikatą.

Išmatų Spalva

Kaip žinote, normali išmatų spalva yra ruda. Ji gali šiek tiek keistis priklausomai nuo to, ką valgote, tačiau staigus spalvos pasikeitimas be akivaizdžios priežasties gali būti įspėjantis ženklas.

Balta

Jei pastebėjote, kad jūsų išmatos yra baltos spalvos, tai gali reikšti, kad jūsų kūnas negamina pakankamai tulžies, kuri suteikia išmatoms jų įprastą rudos spalvos atspalvį. Tai gali būti susiję su kepenų ar tulžies pūslės problemomis.

Žalia

Žalios spalvos išmatos gali atsirasti dėl daržovių, turtingų chlorofilu (pvz., špinatai), žalios spalvos maisto dažiklių ar geležies papildų vartojimo. Jei maistas nėra priežastis, tai reiškia, kad išmatos per greitai praėjo virškinimo traktą.

Geltona

Geltonos spalvos išmatos gali būti susijusios su riebalų pertekliumi arba virškinimo trakto sutrikimais.

Juoda

Juodos spalvos išmatos gali atsirasti dėl tam tikrų vaistų vartojimo arba kraujavimo iš žarnyno. Jei pastebėjote juodas išmatas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Raudona

Raudonos spalvos išmatos gali būti susijusios su tam tikrais maisto produktais, tokiomis kaip burokėliai ar pomidorai. Tačiau jei maistas nėra priežastis, tai gali būti kraujavimo požymis.

Išmatų Forma

Mokslininkai iš Bristol Royal Infirmary sukūrė Bristol išmatų lentelę, kuri aprašo 7 išmatų tipus ir tai, ką jie reiškia.

  1. Atskiri kieti gabalėliai: Tai gali reikšti, kad jums trūksta skaidulų. Rekomenduojama valgyti daugiau produktų, turtingų skaidulomis.
  2. Didelės ir mazgelinės: Tai gali būti susiję su vidurių užkietėjimu.
  3. Įtrūkęs dešros formos: Tai yra normalios išmatos.
  4. Minkšti gabalėliai su aiškiais kraštais: Tai gali būti lengvosios viduriavimo požymis.
  5. Pūkuotos dalys su nelygiais kraštais: Tai gali būti viduriavimo požymis.

Išvada

Išmatos gali būti puikus būdas sužinoti daugiau apie savo sveikatą. Svarbu atkreipti dėmesį į jų spalvą ir formą, kad galėtumėte laiku pastebėti galimus sveikatos sutrikimus.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai