Kiek iš tikrųjų galime gyventi? Mokslininkai atskleidė maksimalų žmogaus gyvenimo amžių

Gyvenimo trukmės paslaptis

sena pora ir palaikymas

Gyvenimo trukmė yra sudėtinga sąvoka, nes į jai įtaką daro daugybė veiksnių. Kiekvieno žmogaus gyvenimo trukmę labai veikia gyvenimo būdas. Mityba, fizinis aktyvumas, alkoholio vartojimas, rūkymas – tai visi veiksniai, kuriuos galime kontroliuoti. Be to, yra ir bendras senėjimo procesas.

Net pasiekus šešiasdešimt metų amžių, kai kuriose šalyse žmogus jau laikomas pensininku. Tačiau yra daugybė energingų pensininkų, kurie aiškiai parodo, kad dar nėra pasirengę atsisveikinti su šiuo pasauliu.

Tyrimo rezultatai

mokslininkas ir jo atradimai

Tilburgo ir Roterdamo Erasmo universitetų mokslininkai atliko tyrimą, kuriame analizavo 75 000 žmonių, kurie mirė Nyderlanduose per tris dešimtmečius iki 2017 metų. Mokslininkai norėjo nustatyti, kiek laiko žmogus gali gyventi, jei rūpinasi savimi ir jo gyvenimas nėra nutrauktas ligos ar kitomis aplinkybėmis.

Pagrindinės išvados:

  • Žmogaus gyvenimo trukmė stabilizuojasi devintame dešimtmetyje.
  • Moterys šiek tiek pranoksta vyrus gyvenimo trukme.
  • Maksimalus gyvenimo amžius moterims yra 115,7 metų, o vyrams – 114,1 metų.

Mokslininkų komentarai

vyresnė pora

Profesorius John Einmahl, vienas iš trijų tyrimo atlikėjų, teigė: “Vidutiniškai žmonės gyvena ilgiau, tačiau per pastaruosius tris dešimtmečius labiausiai senstantys tarp mūsų nesulaukė daugiau metų. Yra tam tikra žmogaus gyvenimo riba, tačiau kai kuriems ji yra didesnė nei manote.”

Išimtys taisyklei

Nepaisant mokslininkų išvadų, yra žmonių, kurie gyvena ilgiau nei nustatyta maksimali gyvenimo trukmė. Pavyzdžiui, šių metų pradžioje mirė vyriausias žmogus pasaulyje – prancūzų vienuolė sesuo André, kuriai buvo 118 metų. Po jos mirties “Guinness World Records” pripažino JAV gimusią Maria Branyas Morera vyriausia žmogumi pasaulyje, kuriai buvo 115 metų. Morera šiuo metu gyvena senelių namuose Katalonijoje, Ispanijoje.

Šaltinis: UNILAD

SourceUnilad

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai