Mokslininkai atsitiktinai atrado naują organą žmogaus kūne

Šaltinis: Jess Battison, 2023 m. spalio 19 d.

Nežinomos biologijos paslaptys

Galvojome, kad žinome viską apie savo kūnus, tačiau net ir mūsų pačių kūnuose vis dar yra daug neištirtų paslapčių. Ir čia kalbame ne apie mažytę dėmelę, o apie visą naują organą.

Netikėtas atradimas

Nyderlandų mokslininkų komanda atsitiktinai atrado naują organą žmogaus kūne, tyrinėdami prostatos vėžį. Pasirodo, šis paslėptas organas buvo tiesiai po mūsų nosimis – galva, po veidu.

Kaip tai įvyko?

Mokslininkai, tyrinėdami vėžį, atliko keletą CT ir PET skenavimų pacientams, kuriems buvo įšvirkštas radioaktyvusis gliukozas, leidžiantis vėžio navikams švytėti skenavimuose. Nyderlandų vėžio institute dirbanti komanda pastebėjo, kad pacientų galvose yra dvi sritys, kurios labai švyti, ir suprato, kad ten yra seilių liaukos.

Seilių liaukos

naujas žmogaus kūnas

Mokslininkai pavadino šį organą tubarial seilių liaukomis. Jos yra už nosies, ten, kur nosies ertmė susijungia su gerklės dalimi. Šios liaukos drėkina ir tepa gerklės dalį už nosies ir burnos.

Kodėl mes anksčiau jų nepastebėjome?

Dr. Wouter Vogel, radiacijos onkologas iš Nyderlandų vėžio instituto, teigia, kad šios liaukos buvo nepastebėtos dėl jų sunkiai pasiekiamos vietos ir reikalingos labai jautrios įrangos joms aptikti.

Naujojo organo reikšmė

Atradus šį organą, mokslininkai tiki, kad jų atradimas padės vėžio pacientams patirti mažiau komplikacijų po radioterapijos. Dabar, žinant apie šį organą, mokslininkų “kitas žingsnis” yra išsiaiškinti, kaip jų nežaloti radioterapijos metu.

Šaltinis: UNILAD

SourceUNILAD

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai