Reta alergija vandeniui: Moters Kova su neįprasta būkle

25 metų Tessa Hansen-Smith iš Fresno, Kalifornija, yra viena iš vos 100-250 žmonių visame pasaulyje, turinčių retą vandens alergiją, žinomą kaip Aquagenic Urticaria. Ji aprašė, kaip net paprastas dušas gali palikti ją su “didžiulėmis žaizdomis” ir kraujuojančia galvos oda.

Gyvenimas iki alergijos

Tessa nebuvo gimusi alergiška vandeniui. Kaip maža mergaitė, ji plaukiojo, maudėsi ir gėrė vandenį kaip dauguma kitų vaikų. Tačiau, kai ji pradėjo jausti neaiškius simptomus, šeima suprato, kad kažkas negerai.

Kova su nežinomybe

reta alergija vandeniui

“Po dušo ant odos atsirastų didžiulės žaizdos, o galvos oda kraujuotų,” – pasakojo Tessa ABC 30. Kai pašalinus šampūnus ir losjonus padėtis nepagerėjo, Tessa buvo ištirta specialistų. Tačiau jos motina, pati būdama gydytoja, suprato, kad problema kyla dėl vandens.

Kas sukelia alergiją?

Vanduo sukelia Tessai niežulį, bėrimus ir dilgėlinę ant odos. Net jos pačios ašaros ir prakaitas ją veikia, o vandnes gerimas gali sukelti deginantį pojūtį gerklėje ir kūne. Vietoj to ji daugiausia geria pieną.

Gyvenimas su vandens alergija

Tessa dalijasi informacija apie savo būklę internete. Ji prisimena, kaip kai kurie žmonės bandė ją apšlakstyti vandeniu ar mėtyti į ją ledo kubelius. Tačiau žmonės, kurie ja tiki ir padeda, yra neįkainojami.

Iššūkiai ir viltys

vandens alergija

Deja, dėl koronaviruso pandemijos Tessa turėjo grįžti namo iš koledžo. Norėdama išvengti per didelio prakaitavimo, ji daug laiko praleidžia namuose, užsiimdama menu ir skaitymu. Tačiau ji nusprendė pasinaudoti šia patirtimi ir dalintis savo istorija su kitais, siekdama padidinti supratimą apie retas būkles.

Tessa ateitis

Nors nėra gydymo nuo Aquagenic Urticaria, Tessa vartoja antihistamininius vaistus, kad sumažintų bėrimus, dilgėlinę ir niežulį nuo vandens kontakto. Ateityje ji tikisi įgyti slaugytojos laipsnį.


Išvada

Tessa Hansen-Smith yra viena iš nedaugelio žmonių pasaulyje, kurie kovoja su reta vandens alergija, vadinama Aquagenic Urticaria. Nors ji susiduria su daugybe iššūkių dėl šios būklės, Tessa randa būdų prisitaikyti prie savo situacijos, dalintis savo istorija ir ieškoti būdų, kaip pagerinti savo gyvenimo kokybę. Jos pasakojimas yra įkvepiantis ir rodo, kad net ir susiduriant su sunkiomis aplinkybėmis, galima rasti vilties ir stiprybės tęsti gyvenimą.

Šio straipsnio informacija paremta šaltiniu: „Unilad“ straipsnis apie moterį iš Fresno, alergišką vandeniui.

SourceUNILAD

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai