Moteris, kuri gali prisiminti kiekvieną savo gyvenimo dieną

Jill Price iš Kalifornijos yra moteris, kuri gali prisiminti kiekvieną savo gyvenimo dieną iki smulkiausių detalių. Tačiau ji nepavadintų šio gebėjimo palaiminimu.

2000 metais Kalifornijos universiteto-Irvine mokslininkai pradėjo tyrinėti Price, kuri vėliau buvo diagnozuota kaip pirmasis žinomas hiperthymesia sindromo atvejis – terminas, kuris buvo sukurtas būtent jai.

Gyvenimo detalės

tobula atmintis palaima ir kancia viename

Interviu metu Price patvirtino, kad gali prisiminti visus savo gyvenimo įvykius nuo 14 metų, įskaitant datas, kada tai įvyko, ir tuo metu vykusius pasaulio įvykius, jei ji tuo metu apie juos žinojo.

Ji gali lengvai prisiminti ne tik laimingus, bet ir skausmingus gyvenimo momentus, įskaitant vaikystės traumas, aštrius ginčus ir netektis. “Aš pergyvenau pragaro ugnis savo gyvenime,” – sakė ji 2008 metais kalbėdama su HQBrain.

Sudėtingi santykiai

Ypač sunku jai buvo susitaikyti su sudėtingais santykiais su motina, buvusia June Taylor šokėja, kuri, anot Price, ją spaudė ir vertė turėti nesveiką požiūrį į maistą ir svorį.

Atminties iššūkiai

tobula atmintis

Ironiška, kad jos spontaniška, asmeninė atmintis taikoma tik jos pačios gyvenimui, tuo tarpu ji turi sunkumų atminties pratimuose, pvz., mokantis eilėraščių.

Dienoraštis kaip išsigelbėjimas

Price atskleidė, kad dienoraščio rašymas jai padeda “atsipalaiduoti”, kai ji jaučia, kad jos spontaniška atmintis yra nekontroliuojama. “Kai tai parašoma, viskas tampa ramiau,” – sakė ji apie savo atmintį.

Privatumas po viešumo

Po to, kai 2008 metais ji parašė savo atsiminimus “The Woman Who Can’t Forget: The Extraordinary Story of Living with the Most Remarkable Memory Known to Science”, Price liko labai privati. Vienas iš jos naujausių interviu buvo 2012 metais, kai ji dalyvavo Channel 4 dokumentikoje “The Boy Who Can’t Forget”, kurioje dalijosi savo patirtimi gyvenant su hiperthymestic sindromu.


išvada

Jill Price yra unikali asmenybė, turinti retą būklę, leidžiančią jai prisiminti kiekvieną savo gyvenimo dieną nuo 14 metų. Nors daugelis galėtų manyti, kad tokia gebėjimas yra dovaną, Price patirtis rodo, kad tai gali būti prakeiksmas. Ji ne tik prisimena kiekvieną laimingą akimirką, bet ir kiekvieną skausmingą patirtį, kurią daugelis iš mūsų laikui bėgant pamirštų.

Nors Price rado būdų susitvarkyti su savo būkle, rašydama dienoraštį ir dalindamasi savo istorija, ji primena mums, kad atmintis yra daugiau nei tik mūsų praeities saugojimas – tai taip pat mūsų emocinė patirtis ir tai, kaip mes su ja susidorojame.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai