Refliukso gydymas liaudiškai: veiksmingos natūralios priemonės

Refliukso gydymas liaudiškai yra svarbi tema, nes refliuksas, dar žinomas kaip rūgštys arba gastroezofaginio refliukso liga (GERD), yra būklė, kuriai būdingas rūgščių pakilimas iš skrandžio į stemplę, sukeliantis deginimo pojūtį krūtinėje. Nors šios būklės gydymui dažnai skiriami vaistai, yra keletas natūralių būdų, kurie gali padėti sumažinti simptomus ir pagerinti gyvenimo kokybę. Šiame straipsnyje pateikiame keletą patikrintų liaudiškų metodų, kurie gali padėti kontroliuoti refliukso simptomus.

Refliukso gydymas liaudiškai

Refliukso gydymas liaudiškai gali būti naudingas, nes natūralios priemonės dažnai yra švelnesnės organizmui ir gali sumažinti šalutinių poveikių riziką, suteikdamos alternatyvą arba papildydamos tradicinį medicininį gydymą. Žemiau pateikiami liaudiški patarimai refliuksui gydyti, padedantys efektyviai kontroliuoti simptomus.

1. Ramunėlių arbata

Ramunėlių arbata yra žinoma dėl savo raminamųjų savybių, o tai gali būti naudinga gydant refliukso sukeltą dirginimą ir skausmą. Geriant šiltą ramunėlių arbatą po valgio gali padėti atpalaiduoti skrandžio raumenis ir skatinti maisto virškinimą, sumažinant rūgšties pakilimo tikimybę.

2. Alijošiaus sultys

Alijošiaus sultys turi natūralių uždegimą mažinančių savybių, kurios gali padėti raminti skrandžio ir stemplės gleivinę. Vartojant nedidelį kiekį aloe vera sulčių prieš valgį, galima sumažinti rūgštingumo jausmą ir skatinti sveikesnį virškinimą. Šis metodas yra dalis refliukso gydymas liaudiškai, kuris gali būti naudingas esant refliukso simptomams.

3. Imbieras

Imbieras yra dar vienas populiarus natūralus vaistas, naudojamas įvairioms virškinimo sistemos problemoms gydyti, įskaitant refliuksą. Imbieras mažina uždegimą ir gali padėti reguliuoti rūgšties gamybą skrandyje. Imbiero šaknies gabalėlį galima dėti į arbatą arba naudoti maisto ruošoje.

4. Dietos pokyčiai

liaudiški vaistai refliuksui gydyti
liaudiški vaistai refliuksui gydyti

Efektyvus refliukso gydymas liaudiškai prasideda nuo dietos. Venkite aštrių, riebių maisto produktų ir alkoholio, kurie gali sukelti refliukso simptomus. Vietoj to, rinkitės šviežias daržoves, liesą baltymą ir sudėtinius angliavandenius, kurie skatina sveiką virškinimą ir mažina rūgšties pakilimo tikimybę.

5. Pakelkite galvą miegant

Refliukso gydymas liaudiškai apima ir miegojimą su pakelta galva. Taip galima sumažinti rūgšties kylimą į stemplę. Tai galima pasiekti naudojant aukštesnę pagalvę arba pakeliant lovos galą keliais centimetrais. Šis paprastas pokytis gali žymiai pagerinti miego kokybę ir sumažinti refliukso simptomus naktį.

6. Reguliarus fizinis aktyvumas

Reguliarus fizinis aktyvumas padeda skatinti sveiką virškinimą ir gali padėti išvengti svorio, kuris yra vienas iš refliukso rizikos veiksnių. Venkite intensyvių pratimų iškart po valgio, bet planuokite lengvą mankštą, pavyzdžiui, ėjimą ar jogą.


Išvada

Nors refliukso gydymas liaudiškai gali padėti suvaldyti šios būklės simptomus, svarbu suprasti, kad sunkesniais atvejais reikalinga medicininė priežiūra. Jei natūralios priemonės neduoda pageidaujamo efekto, kreipkitės į gydytoją, kuris galės pasiūlyti kitus gydymo būdus. Natūralios priemonės yra puikus papildas prie gydymo, bet neturėtų būti naudojamos kaip vienintelė gydymo forma.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai