Liaudiški vaistai nuo skydliaukės: natūralūs ir be šalutinių simptomų

Liaudiški vaistai nuo skydliaukės gali būti naudingi kovoje su hipotireoze ar hipertireoze, papildant medicininį gydymą. Skydliaukė, reguliuojanti medžiagų apykaitą ir hormonus, yra gyvybiškai svarbi organizmo sveikatai. Aptarsime keletą natūralių metodų, bet prieš juos taikant, būtina konsultacija su specialistu.

Liaudiški vaistai nuo skydliaukės

Natūralūs vaistai nuo skydliaukės
Natūralūs vaistai nuo skydliaukės

Liaudiški vaistai nuo skydliaukės gali padėti palengvinti simptomus ir pagerinti bendrą savijautą. Šiame sąraše aptarsime keletą populiariausių ir išbandytų liaudiškų vaistų, skirtų skydliaukės sveikatai palaikyti. Svarbu pabrėžti, kad prieš pradedant bet kokį naują gydymą būtina pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu, kad išvengtumėte nesuderinamumo su esamu gydymu ir šalutinių poveikių.

1. Linų sėmenų aliejus

Linų sėmenų aliejus, turintis omega-3 riebalų rūgštis, yra puikūs liaudiški vaistai nuo skydliaukės uždegiminių procesų. Skydliaukės ligasdažnai lydi uždegiminiai procesai, todėl linų sėmenų aliejus gali padėti mažinti šiuos simptomus. Rekomenduojama vartoti šaltą linų sėmenų aliejų, kadangi šildymas gali sunaikinti dalį vertingų medžiagų.

Kaip naudoti: Linų sėmenų aliejus turi būti vartojamas šaltas, kad neprarastų savo vertingų omega-3 riebalų rūgščių. Rekomenduojama kasdien suvartoti 1-2 šaukštus per burną arba įpilti į salotas. Vartojant linų sėmenų aliejų, svarbu stebėti organizmo reakciją, ypač jei jau esate gydomi dėl skydliaukės problemų.

2. Ženšenio šaknis

Ženšenio šaknis yra gerai žinoma dėl savo bendro stiprinamojo poveikio organizmui ir gebėjimo padidinti energijos lygį. Tai gali būti ypač naudinga tiems, kurie kenčia nuo skydliaukės sutrikimų sukelto nuovargio. Ženšenis taip pat gali padėti reguliuoti hormonų pusiausvyrą organizme, įskaitant skydliaukės hormonus. Vieni veiksmingiausių liaudiški vaistai nuo skydliaukės.

Kaip naudoti: Ženšenio šaknis dažniausiai vartojama arbatos pavidalu. Užvirinkite vandenį ir įpilkite apie 1-2 gramus džiovintos ženšenio šaknies, leiskite užvirti 5-10 minučių. Gerkite rytais, kad padidintumėte energijos lygį. Nerekomenduojama vartoti ženšenio vakarais, nes tai gali sutrikdyti miegą.

3. Ežiuolė kaip liaudiški vaistai nuo skydliaukės

Ežiuolė yra žinoma dėl savo imunostimuliuojančių savybių. Nors tiesioginio ežiuolės poveikio skydliaukei mokslinių įrodymų yra nedaug, manoma, kad stiprinant imuninę sistemą, galima sumažinti autoimuninių skydliaukės ligų, tokių kaip Hašimoto tiroiditas, simptomus.

Kaip naudoti: Ežiuolę galima vartoti kaip arbatą arba maisto papildų pavidalu. Ežiuolės arbatą ruoškite, užpildami šaukštą džiovintos ežiuolės užvirusiu vandeniu ir palikdami 10-15 minučių. Gerti šią arbatą rekomenduojama 1-2 kartus per dieną, siekiant stiprinti imuninę sistemą.

4. Aviečių lapai

Aviečių lapai yra vertinami dėl savo antioksidacinių savybių ir gali padėti mažinti uždegimą. Taip pat manoma, kad jie teigiamai veikia hormonų balansą, todėl gali būti naudojami kaip liaudiški vaistai nuo skydliaukės sutrikimų. Aviečių lapų arbatą galima gerti kasdien, siekiant palaikyti skydliaukės sveikatą. Tačiau, jei vartojate receptinius skydliaukės vaistus, pirmiausia pasitarkite su gydytoju dėl galimo sąveikavimo.

Kaip naudoti: Aviečių lapų arbatą galima gerti kasdien. Užvirkite vieną arbatinį šaukštelį džiovintų aviečių lapų puodelyje vandens maždaug 10 minučių. Leiskite atvėsti ir gerkite vieną ar du puodelius per dieną. Tai padės palaikyti hormonų balansą ir mažinti uždegimą.

5. Mėtų arbata

Mėtų arbatos puodelis
Mėtų arbata kaip liaudiški vaistai nuo skydliaukės

Mėtos yra žinomos dėl savo raminančių ir skausmą malšinančių savybių. Mėtų arbata gali padėti mažinti su skydliaukės sutrikimais susijusį stresą ir skatinti gerą nakties miegą. Be to, mėtos palengvina virškinimo sistemos darbą, kuris gali būti sutrikęs dėl skydliaukės problemų.

Kaip naudoti: Mėtų arbatą galima lengvai paruošti užpilant vieną arbatinį šaukštelį džiovintų mėtų lapų su puodeliu karšto vandens. Palaukite 5-10 minučių, tada nukoškite. Gerkite mėtų arbatą vakare, kad pasiruoštumėte ramiam miegui, ypač jei kenčiate nuo skydliaukės sutrikimų sukeltos įtampos.

6. Lapacho arbata kaip liaudiški vaistai nuo skydliaukės

Lapacho yra Pietų Amerikos medžio žievė, turinti priešuždegiminių ir puikiai veikia kaip liaudiški vaistai nuo skydliaukės. Manoma, kad šis augalas gali padėti stiprinti imuninę sistemą ir mažinti autoimuninių skydliaukės ligų, pavyzdžiui, Hašimoto tiroidito, simptomus. Lapacho vartojama kaip arbata, bet prieš pradėjant ją gerti, svarbu pasitarti su gydytoju.

Kaip naudoti: Lapacho arbatą ruoškite, užpildami du arbatinius šaukštelius lapacho žievės su litru vandens. Virkite ant mažos ugnies 20 minučių. Atvėsusią arbatą gerkite per dieną. Pradėkite nuo mažesnių kiekių, kad išvengtumėte galimų alerginių reakcijų.

7. Ciberžolė

Ciberžolė garsėja savo priešuždegiminėmis savybėmis ir yra naudojama daugelyje liaudiškų receptų, skirtų skausmui ir uždegimui mažinti. Taip pat manoma, kad ciberžolė turi teigiamą poveikį endokrininei sistemai, įskaitant skydliaukę, padedant reguliuoti hormonų gamybą. Ciberžolės ekstraktai ar arbatos gali būti naudojami kaip papildomi būdai švelninti skydliaukės sutrikimų simptomus.

Kaip naudoti: Ciberžolę galima vartoti arbatos pavidalu, užpilant šaukštą džiovintos ciberžolės su puodeliu karšto vandens ir paliekant 10-15 minučių. Rekomenduojama gerti 1-2 puodelius per dieną, kad sumažintumėte uždegimą ir pagerintumėte hormonų gamybą.

8. Jonažolė

Jonažolė yra žinoma dėl savo antidepresantinių savybių, tad šie liaudiški vaistai nuo skydliaukės gali būti itin naudingi asmenims, patiriantiems depresiją ar nuotaikos svyravimus kaip skydliaukės sutrikimų simptomus. Tačiau verta atminti, kad jonažolė gali sąveikauti su įvairiais vaistais, įskaitant skydliaukės hormonų preparatus, todėl būtina gydytojo konsultacija prieš vartojant.

Kaip naudoti: Jonažolę galima vartoti kaip arbatą, užpilant vieną šaukštelį džiovintų žolelių su puodeliu karšto vandens ir palaikant 10 minučių kol pritrauks. Gerkite 1-2 kartus per dieną. Atkreipkite dėmesį į galimą sąveiką su vaistais.

9. Gudobelės uogos kaip liaudiški vaistai nuo skydliaukės

Gudobelės uogos tradiciškai naudojamos stiprinti širdies veiklą ir gerinti kraujotaką, bet jų teigiamas poveikis taip pat gali apimti ir skydliaukės veiklą, padedant reguliuoti hormonų lygius organizme. Gudobelės uogų ekstraktas arba arbatos gali padėti mažinti uždegimą ir skatinti bendrą sveikatos gerinimą. Vėlgi, reikėtų atsiminti apie galimą sąveiką su kitais vaistais.

Kaip naudoti: Gudobelės uogų arbatą galima paruošti užvirinant keletą šaukštų džiovintų uogų su puodeliu vandens 10 minučių. Taip pat galite vartoti gudobelės uogų ekstraktus pagal pakuotėje nurodytas dozes. Pradėkite nuo mažesnių kiekių, stebėdami savo organizmo reakciją.

Dar daugiau patarimų skydliaukės sveikatai gerinti

 • Jodo turtingas maistas: Praturtinkite savo mitybą produktų, turtingų jodu, pavyzdžiui, jūrų dumblių, joduotos druskos, jūros produktų bei pieno gaminių. Jodas yra esminis elementas skydliaukės hormonams sintetinti.
 • Seleno šaltiniai: Įtraukite į savo mitybą produktus, pasižyminčius aukštu seleno kiekiu, kaip antai brazilinius riešutus, tuną, sardines bei kiaušinius. Selenas yra labai svarbus efektyviai skydliaukės funkcijai.
 • Ashwagandha žolė: Šis adaptogenas gali padėti stabilizuoti skydliaukės hormonų lygius ir stiprinti skydliaukės darbą. Prieš pradėdami vartoti bet kokius žolelių preparatus, būtina pasikonsultuoti su sveikatos specialistu.
 • Kokosų aliejus: Virkite su kokosų aliejumi arba kasdien vartokite arbatinį šaukštelį šio aliejaus. Kokosų aliejuje esančios vidutinės grandies riebalų rūgštys gali teigiamai veikti skydliaukės sveikatą.
 • Vitaminas D: Stenkitės praleisti daugiau laiko saulėje ar apsvarstyti vitamino D papildų vartojimą, nes jo trūkumas yra susijęs su skydliaukės problemomis.
 • Streso mažinimas: Į savo kasdienybę įtraukite streso mažinimo praktikas, tokias kaip meditacija, gilus kvėpavimas arba joga, kadangi nuolatinis stresas gali paveikti skydliaukės veiklą.
 • Fizinis aktyvumas: Reguliariai mankštinkitės, kad išlaikytumėte optimalią skydliaukės būklę ir skatintumėte sveiką medžiagų apykaitą.
 • Probiotikai: Į savo mitybą įtraukite probiotikų turinčius produktus arba vartokite probiotikų papildus. Tinkama žarnyno mikroflora yra svarbi skydliaukės sveikatai.
 • Goitrogeninių produktų vengimas: Mažinkite goitrogeninius maisto produktus, pavyzdžiui, brokolius, kopūstus, lapinius kopūstus ir sojinius produktus, nes jie gali trukdyti skydliaukės veiklai.
 • Pakankamai miego: Užtikrinkite, kad kiekvieną naktį gerai išsimiegotumėte, nes nepakankamas miegas gali sutrikdyti hormonų balansą ir pakenkti skydliaukės funkcijai.

Labai svarbu, jei įtariate skydliaukės sutrikimus ar jaučiate simptomus, kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą. Tik jie gali nustatyti tikslią diagnozę ir pasiūlyti efektyviausią gydymą, taip pat patarti, kaip liaudiški vaistai nuo skydliaukės gali būti integruoti į jūsų gydymo planą.

Šaltiniai:

 1. Pubmed: 37116030
 2. Pubmed: 37013429

Atminkite

Prieš pradedant vartoti bet kokius liaudiškus vaistus, būtina pasitarti su gydytoju, kadangi netinkamas jų naudojimas gali sukelti nepageidaujamų šalutinių poveikių ar pabloginti esamą sveikatos būklę. Be to, svarbu suprasti, kad liaudiški vaistai nuo skydliaukės negali pakeisti tradicinio medicininio gydymo, ypač esant rimtoms ligoms.

Susiję straipsniai

Palikti atsiliepimą

įrašykite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -

Naujausi straipsniai